Istrie tam a zpět: Cesta do Chorvatska přes Itálii a Rakousko je komfortnější, ale dražší

Jiří Kaloč
Aktualizováno 12. 6. 2018 8:01
Začátkem května jsme se vydali do chorvatské Istrie, abychom se podívali, co nás letos během dovolené čeká na cestě k Jadranu. Podrobně jsme vám popsali trasu z Prahy přes Vídeň, Maribor, Lublaň a Opatii až do Rabacu. Nyní se podívejme na alternativní trasu, kterou jsme se vraceli zpět. Její výhody a nedostatky znají asi všichni, kteří na jih míří z jihu a západu Čech, ale smysl tato trasa nepostrádá, ani když bude vaším výchozím bodem Praha nebo sever Čech.
Foto: Jiří Kaloč

Vyjíždíme z Poreče

Výchozím bodem naší cesty bylo tentokrát letovisko Poreč, kde jsme si před cestou nakoupili pití a jídlo, utratili poslední kuny a dotankovali. Určitě se vyplatí koupit pohonné hmoty u nějaké městské pumpy než to nechat na dálnici, to samé platí i pro pití a jídlo, které v supermarketu vyjde mnohem levněji. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy