Do lesa v obleku? Mercedes postavil pick-up, kterému jde hlavně o luxus a styl

Jan Markovič Jan Markovič
7. 11. 2017 11:32
Vozy kategorie pick-up odjakživa slouží jako pracovní stroje, za které zapřáhnete valník s koněm a naložíte jim na korbu tunu nákladu. Podle Mercedesu jde ale pracovat i stylově – s hvězdou na přední kapotě, luxusní výbavou nebo s nádherným lakem karoserie. Podporuje tak nový trend, kdy řidiči vnímají pick-upy víc jako reprezentativní auta, než vozy na těžkou dřinu. Řídili jsme ho a můžeme se tedy s vámi podělit, jaké jsou jeho silné i slabé stránky.
Foto: Mercedes-Benz

Pro město i na práci. Ale hlavně pro město

Mercedes naskočil na vlnu pick-upů v ideální době. Ve chvíli, kdy všechny ostatní značky představují modely, které nemají sloužit jen k práci, ale i k reprezentaci. A co může víc reprezentovat, než trojcípá hvězda na přední kapotě? K tomu nápadný design podpořený vyhraněnými barevnými provedeními. Třeba jako tento zlatý kousek. I proto je úvodní fotka hodně městská. V pozadí je nejvyšší mrakodrap Jižní Ameriky. V jakém městě se nachází?

 

Právě se děje

před 34 minutami

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy