Mercedes představil třídu X. Má základ v Nissanu, sebevědomou cenu a celou řadu konkurentů

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 26. 7. 2017 21:45
Spolupráce koncernu Daimler a aliance Renault-Nissan přináší ovoce oběma stranám. Zatímco Japonci se tak dostali k vybraným pohonným jednotkám a na základě Mercedesu třídy A postavili kompaktní Infiniti Q30, Němci pro změnu využili know-how v oblasti užitkových vozidel. Nejprve adaptovali Renault Kangoo a udělali z něj Mercedes-Benz Citan, pak vzali Nissan NP300 Navara a předělali jej na Mercedes-Benz třídy X. V následující grafice najdete nejen představení novinky s trojcípou hvězdou, ale také krátkou charakteristiku vybraných konkurentů z Japonska, Itálie nebo Německa.

Pokud vás zajímají nové vozy Mercedes-Benz, dostupné na českém trhu, klikněte na tento odkaz.

Chudý základ za milion

Nissan v kabátku Mercedesu se vším, co k tomu patří. Tak přesně tímto třída X není. Technický základ je sice shodný, na první pohled ale stuttgartský vůz dobře maskuje svůj původ. Vnější design využívá prvky z klasických SUV, především přední část se hodně podobá řadě GLE. Uvnitř je nová palubní deska s typickými výdechy ventilace nebo jiný volant. Nechybí také chromované prvky a kůže. Jak je však u Mercedesu standardem, luxusní vzhled nebude zadarmo a dostanou se k němu ti, kterým nevadí dát za pick-up částku značně přesahující milion korun. V Německu bude základní provedení stát 37 294 eur včetně DPH (asi 970 tisíc korun), jít by mělo o výbavu Pure s nelakovaným předním nárazníkem, ocelovými koly a látkovým čalouněním. Na druhou stranu i v základu by mělo být rádio se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou či manuální klimatizace.

 

Právě se děje

před 3 minutami

V Česku dnes k 18:00 přibylo přes 6800 případů covidu-19, rekordní je i počet úmrtí

V pondělí přibylo v Česku dalších 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, což je nejvyšší počet zemřelých za den od začátku epidemie. V úterý bylo zatím k 18:00 zaznamenáno dalších 33 mrtvých na celkem 1600. Případů nemoci covid-19 bylo za dnešek k večeru potvrzeno přes 6800, což je nejvyšší nárůst za den k 18:00 za celou dobu epidemie v Česku. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Dále zrychluje také nárůst množství lidí, kteří skončili po nákaze koronavirem v nemocnicích. Podle posledních údajů ministerstva za pondělí přibylo 343 hospitalizovaných na celkových 4064, zatímco v předchozích dnech nárůst nepřesáhl tři stovky za den. Ve vážném stavu je 634 hospitalizovaných.

Od 1. března, kdy se objevily v zemi první případy nákazy, bylo zaznamenáno dohromady 188.773 případů covidu-19.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 59 minutami

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy