Chcete nové auto s dieselem? U těchto automobilek již teď nebo brzy nepochodíte

Martin Přibyl Martin Přibyl
4. 10. 2018 6:02
Zájemci o auto na naftu budou mít stále menší a menší výběr. Automobilky totiž začaly diesely hojně opouštět ve prospěch elektromobilů. Již teď tak nepořídíte naftové Suzuki, brzy Toyotu a nafty se vzdává i Volvo, Nissan nebo Jeep.
Nástupce Volva XC90 již nebude k dispozici s naftovým motorem.
Nástupce Volva XC90 již nebude k dispozici s naftovým motorem. | Foto: VOLVO

Přehled modelů na trhu, které naftový motor ještě mají, najdete tady.

Foto: Jeep

Fiat, Jeep, Alfa Romeo a spol.

Koncern FCA nebude po roce 2021 prodávat v Evropě žádné auto se vznětovým motorem. Podle nedávno zesnulého šéfa Sergia Marchionneho bude vývoj této technologie s ohledem na přísnější emisní předpisy příliš nákladný. Místo dieselů chce Fiat investovat devět miliard eur do vývoje elektrických aut.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy