Porsche definitivně končí s diesely. Už je nebude do svých aut montovat

ČTK ČTK
24. 9. 2018 11:54
Německý výrobce Porsche se stává první velkou automobilkou v Německu, která do aut nebude montovat dieselové motory. Soustředí se na hybridy a elektromobily, v nabídce zůstanou i benzinové verze.
Naftový Cayenne se brzy stane minulostí. Porsche se chce více soustředit na hybridy a elektromobily.
Naftový Cayenne se brzy stane minulostí. Porsche se chce více soustředit na hybridy a elektromobily. | Foto: Porsche

Německý výrobce sportovních vozů Porsche se stává první automobilkou v Německu, která do aut nebude montovat dieselové motory. Šéf Porsche Oliver Blume v rozhovoru pro vydání listu Bild am Sonntag ze dne 24. září řekl, že koncern se bude soustředit na výkonné benzinové, hybridní a od roku 2019 také na čistě elektrické motory.

"Žádná Porsche s dieselem už nebudou," řekl Blume. V této souvislosti také připustil, že rozhodnutí opustit dieselové motory vychází i z emisního skandálu známého jako dieselgate. Blume nicméně význam naftových motorů v rozhovoru obhajoval s tím, že tato technologie má budoucnost, neboť moderní dieselové agregáty jsou ekologické. Proč ale nejsou dost ekologické pro Porsche, dále nerozvedl.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy