Porsche definitivně končí s diesely. Už je nebude do svých aut montovat

ČTK ČTK
24. 9. 2018 11:54
Německý výrobce Porsche se stává první velkou automobilkou v Německu, která do aut nebude montovat dieselové motory. Soustředí se na hybridy a elektromobily, v nabídce zůstanou i benzinové verze.
Naftový Cayenne se brzy stane minulostí. Porsche se chce více soustředit na hybridy a elektromobily.
Naftový Cayenne se brzy stane minulostí. Porsche se chce více soustředit na hybridy a elektromobily. | Foto: Porsche

Německý výrobce sportovních vozů Porsche se stává první automobilkou v Německu, která do aut nebude montovat dieselové motory. Šéf Porsche Oliver Blume v rozhovoru pro vydání listu Bild am Sonntag ze dne 24. září řekl, že koncern se bude soustředit na výkonné benzinové, hybridní a od roku 2019 také na čistě elektrické motory.

"Žádná Porsche s dieselem už nebudou," řekl Blume. V této souvislosti také připustil, že rozhodnutí opustit dieselové motory vychází i z emisního skandálu známého jako dieselgate. Blume nicméně význam naftových motorů v rozhovoru obhajoval s tím, že tato technologie má budoucnost, neboť moderní dieselové agregáty jsou ekologické. Proč ale nejsou dost ekologické pro Porsche, dále nerozvedl.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hospodářské noviny: Miliardář Šmejc koupil pražskou reprodukční kliniku

Investiční skupina Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce koupila pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnotu transakce deník neuvedl, roční obrat zdravotnického zařízení je podle něj kolem 150 milionů korun. Česko patří spolu se Španělskem k hlavním centrům umělého oplodňování v Evropě, uvádějí HN. Jedním z důvodů jsou vstřícné zákony.

HN připomínají, že reprodukční medicíně v Česku dominuje zdravotnická skupina FutureLife, která spadá do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Kliniky skupiny FutureLife se kromě Česka a Slovenska nachází také ve Velké Británii, v Irsku, v Rumunsku, Finsku a Estonsku. Podle HN je FutureLife po španělské skupině IVI dvojkou na evropském trhu.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun 10. nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy