Porsche definitivně končí s diesely. Už je nebude do svých aut montovat

ČTK ČTK
24. 9. 2018 11:54
Německý výrobce Porsche se stává první velkou automobilkou v Německu, která do aut nebude montovat dieselové motory. Soustředí se na hybridy a elektromobily, v nabídce zůstanou i benzinové verze.
Naftový Cayenne se brzy stane minulostí. Porsche se chce více soustředit na hybridy a elektromobily.
Naftový Cayenne se brzy stane minulostí. Porsche se chce více soustředit na hybridy a elektromobily. | Foto: Porsche

Německý výrobce sportovních vozů Porsche se stává první automobilkou v Německu, která do aut nebude montovat dieselové motory. Šéf Porsche Oliver Blume v rozhovoru pro vydání listu Bild am Sonntag ze dne 24. září řekl, že koncern se bude soustředit na výkonné benzinové, hybridní a od roku 2019 také na čistě elektrické motory.

"Žádná Porsche s dieselem už nebudou," řekl Blume. V této souvislosti také připustil, že rozhodnutí opustit dieselové motory vychází i z emisního skandálu známého jako dieselgate. Blume nicméně význam naftových motorů v rozhovoru obhajoval s tím, že tato technologie má budoucnost, neboť moderní dieselové agregáty jsou ekologické. Proč ale nejsou dost ekologické pro Porsche, dále nerozvedl.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy