Předvolební debata Aktuálně.cz. Přijďte diskutovat s europoslanci o klimatu a EU

Domácí Domácí
13. 5. 2024 11:34
Ve čtvrtek 23. května se uskuteční předvolební debata, kterou pořádá Aktuálně.cz. Hlavním tématem bude ekologie a klima. Akce je otevřená všem našim čtenářům a veřejnosti, stačí se předem zaregistrovat. Debatovat přijdou europoslanci Ondřej Knotek (ANO), Luděk Niedermayer (TOP 09) a Marcel Kolaja (Piráti). Diskuzi bude moderovat redaktorka Clara Zanga.
Ondřej Knotek (ANO), Luděk Niedermayer (TOP 09) a Marcel Kolaja (Piráti).
Ondřej Knotek (ANO), Luděk Niedermayer (TOP 09) a Marcel Kolaja (Piráti). | Foto: Aktuálně.cz

Předvolební debatu s europoslanci Aktuálně.cz pořádá přímo v newsroomu v pražském Karlíně na adrese Pernerova 673/47, Praha 8. Je volně otevřená pro veřejnost. Stačí předem svoji účast nahlásit přes krátký formulář.

Akci bude moderovat redaktorka Clara Zanga. "Celou debatu jsem se rozhodla zaměřit výhradně na téma klimatické změny a ekologie, protože je to jedna z největších výzev, kterým čelíme," přibližuje moderátorka. Zároveň se podle ní jedná o typ problému, ve kterém Česko samotné moc nezmůže a to zásadní se bude dít právě na evropské úrovni.

"Europoslanců se budu ptát na Zelenou dohodu a spoustu nepravd, které se kolem ní vyrojily, na to, zda a jak se budou adaptovat města na letní vedra, ale i jak mohou europoslanci zajistit, aby se při transformaci na udržitelné zdroje energie nezapomnělo na zranitelné skupiny obyvatel, ať už sociálně, zdravotně nebo demograficky," popisuje Zanga.

Pozvaní europoslanci

Ondřej Knotek je poslancem Evropského parlamentu od roku 2019. V letech 2014 až 2016 byl radním v Mariánských Lázních. Do roku 2015 byl členem Pirátů, poté se stal členem hnutí ANO.

Luděk Niedermayer byl v letech 1996 až 2008 člen bankovní rady České národní banky. Osm let byl její viceguvernér. Europoslancem je nyní desátým rokem, členem TOP 09 se stal v roce 2017.

Marcel Kolaja byl v roce 2022 zvolen 1. místopředsedou České pirátské strany. Europoslancem je od roku 2019. Do roku 2022 zastával funkci místopředsedy Evropského parlamentu, nyní působí jako kvestor. Má tak na starosti administrativu a finanční záležitosti spojené s chodem instituce.

Volby do Evropského parlamentu se konají od 6. do 9. června 2024 ve všech zemích Evropské unie. V Česku se hlasuje 7. a 8. června, lidé vyberou 21 poslanců.

Video: 20 let v EU. Bez ní máme problém, říká Vondra. Ale něco je špatně, tvrdí ministr (5. 2. 2024)

Spotlight Aktuálně.cz - Alexandr Vondra a Martin Dvořák | Video: Tým Spotlight
 

Právě se děje

Další zprávy