Romana Janouška dál stíhá policie, se stížností neuspěl

Radek Nohl Radek Nohl
19. 4. 2012 12:48
Státní zástupkyně zamítla stížnost, lobbistovi tak dál hrozí desetileté vězení
Roman Janoušek po nehodě.
Roman Janoušek po nehodě. | Foto: Repro: Aktuálně.cz

Praha - Pokus lobbisty Romana Janouška o zrušení obvinění nevyšel.

Pražská státní zástupkyně Jitka Rybenská totiž zamítla stížnost, kterou podal Janouškův advokát Vít Široký. Vlivnému podnikateli tak dál hrozí až desetileté vězení.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle policistů srazil opilý vietnamskou ženu a poté z místa nehody ujel.

"Vyšetřování kontinuálně pokračuje. Stížnost byla zamítnuta," potvrdila Aktuálně.cz Rybenská.

Janoušek odletěl do zahraničí

Široký Aktuálně.cz řekl, že rozhodnutí žalobkyně dostal, zatím ho však prý nečetl.

"Dokud nám nebude umožněno nahlédnout do policejního spisu, tak panu Janouškovi nedoporučím, aby vypovídal. A to nám zatím umožněno nebylo," dodal Široký.

Janoušek v současné době ještě čeká na informace, zda mu Městský soud v Praze zakázal odcestovat do zahraničí. Rozhodnutí by mu mělo být doručeno zřejmě během několika dnů.

Jak bydlí Roman Janoušek, podívejte se:

Podle informací Aktuálně.cz lobbista minulý týden trávil několik dnů v cizině. Odletěl do Chorvatska do lokality, kde údajně vlastní nemovitosti, luxusní jachtu a má také svůj byznys.

Široký však uvedl, že v současné době je již Janoušek v Čechách. Vietnamská řidička je podle jejího advokáta Josefa Lžičaře stále v motolské nemocnici a je prý jisté, že ji policie ani tento týden nevyslechne.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě dvou menších letadel v USA zemřelo osm lidí

Při nehodě dvou menších letadel u jezera Coeur d’Alene v americkém státě Idaho v neděli zemřelo osm lidí. S odvoláním na úřad místního šerifa to uvedla agentura AP. Podle svědků se letadla srazila nad vodou a následně zřítila do jezera.

Policie dosud uváděla dva mrtvé s tím, že šest dalších osob se pohřešuje. Úřady nevylučovaly, že jsou i tito lidé po smrti.

Na místě zasahovalo několik záchranářských i hasičských týmů. Z hloubky 40 metrů byla zatím vylovena těla tří obětí. "Nečekáme žádné přeživší," sdělil Ryan Higgins z úřadu šerifa. "Myslíme si, že všichni zemřeli."

před 3 hodinami

Kalifornský soud obnovil soud s Nikulinem

Federální soud v Kalifornii obnovil pozastavený proces s Rusem Jevgenijem Nikulinem, obžalovaným z hackerských útoků. Informovala o tom dnes agentura RIA Novosti. Nikulina vydalo do Spojených států předloni Česko po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.

Proces s Nikulinem v kalifornském San Francisku začal v březnu, krátce poté byl ale kvůli koronavirové pandemii přerušen. Soudce William Alsup nyní konstatoval, že procesu se již může zúčastnit alespoň šest ze 12 členů poroty, a soudní líčení proto může pokračovat.

Podle amerických vyšetřovatelů Nikulin napadl sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. Je například obviněn z toho, že ze sítě LinkedIn ukradl data z více než 167 milionů účtů. U kalifornského federálního soudu je Nikulin obžalován z počítačového útoku, krádeže a spiknutí, za což mu hrozí až 30 let vězení. Nikulin soudu již dříve řekl, že se cítí nevinen.

Další zprávy