městský soud

Žalobce podal obžalobu na soudce kvůli pokusu o sexuální nátlak na nezletilou

Případ pokusu o sexuální nátlak ze strany soudce brněnského soudu na nezletilou míří k soudu, státní zástupce podal obžalobu. Soudci hrozí až pět let vězení. Na webu Krajského státního zastupitelství o tom informoval mluvčí Hynek Olma. Soudce vinu odmítá. V dubnu navrhli soudce obžalovat policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Obžalobu na soudce podal státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Břeclavi 12. května, a to u Městského soudu v Brně. Soudce byl loni obviněn z trestných činů sexuálního nátlaku ve stadiu pokusu, ohrožování výchovy dítěte, zneužití pravomoci úřední osoby a výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií. "V případě, že citovaným soudem bude uznán vinným z žalované trestné činnosti, hrozí mu trest odnětí svobody v délce jeden až pět roků," uvedl Olma.

Zdroj: ČTK

Soud odročil případ lidí kolem přípravy filmu Poslední z Aporveru

Pražský vrchní soud v pondělí v odvolacím jednání odročil případ režiséra Tomáše Krejčího a dalších dvou mužů obžalovaných z dotačních podvodů na 16. května. Městský soud uložil v prosinci 2020 všem obžalovaným tříletý podmíněný trest. Společně měli nahradit škodu zhruba 13 milionů korun. Podle rozsudku ji způsobili Státnímu fondu kinematografie fiktivním navyšováním nákladů na výrobu fantasy snímku Poslední z Aporveru. 

Všichni obžalovaní se proti rozsudku městského soudu odvolali, poukazovali třeba na to, že trest náhrady škody by podle nich měl být promlčený.

Krejčí spolu s Jiřím Košťálem byli společníci firmy Actor´s Runway Agency, která produkovala film Poslední z Aporveru. Podle obžaloby uvedli v žádostech o dotace nepravdivé údaje. V letech 2010 a 2011 uzavřeli smlouvu a několik dodatků se společností CZ PAP, jejímž jednatelem byl Petr Hemmr.

Společnost měla na základě smluv vytvořit například pozadí pro výrobu animací či přepracovat již vyrobené podklady do 3D verze. Podle obžaloby však trojice věděla, že CZ PAP nic z toho nedodá a dodatky slouží jen k tomu, aby na film dostali od ministerstva kultury více peněz.

Zdroj: ČTK

Smartwings budou další měsíc pod ochranou, jednají o úvěru

Letecká společnost Smartwings získala další čas na řešení svých ekonomických problémů. Městský soud v Praze tento pátek vyhlásil na jeden měsíc moratorium na majetek firmy. Prodloužil tak stávající ochranu, kterou společnost využívá od loňského srpna. Informoval o tom server Zdopravy.cz. Aerolinky nyní jednají o úvěru, který by měl být krytý státem. Dceřiné ČSA, které mají také problémy, tento pátek podaly v insolvenčním řízení návrh na reorganizaci firmy.

Zdroj: ČTK

Soud zahájil insolvenční řízení s módní značkou Pietro Filipi, do insolvence míří i Kara

Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se společnostmi Pietro Filipi i Pietro Filipi stores. Firmy výrazně zasáhla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička není schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. Jednání jsou časově náročná. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993. Založil ji Petr Hendrych, firma se ale potýkala s dluhy. Mička věřil, že dokáže zavedenou značku pozvednout a v roce 2017 se svou investiční společností C2H v ní koupil osmdesátiprocentní podíl, v roce 2019 získal zbývajících 20 procent. Oživit se rozhodl také kožešnickou společnost Kara Trutnov, i ta ale nyní míří do insolvence.

Návrh na sebe podala sama ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Firma tvrdí, že její hospodaření zásadně negativně zasáhla omezení a mimořádná opatření vlády v souvislosti s šířením koronaviru. Společnost dluží 150 věřitelům celkem 260 milionů korun a závazky není schopná plnit. Významným věřitelem je Česká spořitelna.

Zdroj: ČTK
Pokračovat