Janoušek odjel do zahraničí. Státní zástupkyni navzdory

Radek Nohl Radek Nohl
17. 4. 2012 15:00
Státní zástupkyně chce Janouškovi zakázat vycestovat. Prý by zdržoval vyšetřování
Roman Janoušek po nehodě.
Roman Janoušek po nehodě. | Foto: Repro: Aktuálně.cz

Praha - Lobbista Roman Janoušek strávil v době, kdy mu státní zástupkyně chce zakázat vycestovat do zahraničí, několik dní v Chorvatsku.

Do lokality, kde údajně vlastní nemovitosti, luxusní jachtu a má také svůj byznys, odletěl podle informací Aktuálně.cz minulý týden.

Tedy jen několik dní poté, co se rozhodl nevypovídat na policii v případě dopravní nehody, při které svým autem vážně zranil vietnamskou ženu. Ta dodnes leží v motolské nemocnici.

Skutečnost, že byl lobbista v zahraničí, potvrdil dobře informovaný zdroj z jeho okolí. A na dotaz online deníku Aktuálně.cz to připustil i Janouškův advokát Vít Široký.

"Vrátil se ve středu a v současné době je tady," prohlásil Široký s tím, že o tom informoval i Městský soud v Praze. Ten totiž v úterý rozhodne o tom, jestli Romanu Janouškovi další cesty mimo republiku zakáže.

Žalobkyně chce Janouškovi zakázat vycestovat

O jeho odjezdu věděl i advokát Josef Lžičař, který zmíněnou vietnamskou ženu zastupuje. "Slyšel jsem o tom, že byl čtyři, pět dní v zahraničí v Chorvatsku," řekl Aktuálně.cz Lžičař.

Státní zástupkyně Jitka Rybenská chtěla Janouškovi zakázat vycestovat do zahraničí kvůli tomu, aby nemohl mařit vyšetřování a také nezpůsoboval zbytečné průtahy.

O tom, že minulý týden v zahraničí byl, nevěděla. "Vycestovat ale mohl," dodala Rybenská s tím, že soud o její stížnosti zatím ještě nerozhodl.

Podívejte se, tady je Janouškova obří vila, která zastínila i slunce:

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Vlivný podnikatel po nehodě v opilosti srazil ženu a ujel. Hrozí mu až desetileté vězení.

Vietnamská řidička je podle jejího advokáta Josefa Lžičaře stále v nemocnici a je prý jisté, že ji policie ani tento týden nevyslechne.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy