Janouškova obří vila: dům, který zastínil i slunce

Janouškova obří vila: dům, který zastínil i slunce
Janouškova vila je neobvykle vysoká, a okolním obyvatelům tak znemožňuje výhled na Hradčany.
Soused, který vlastní dům přímo za třípatrovým kolosem, žije v Podolí už dvacet let. "Ten výhled je celý pryč," povzdechnul si.
Lidé si na obří stavbu stěžovali, o přerušení stavby žádali i na magistrátu. Tam jim řekli, že stavba je naprosto legální.
"Když má někdo peníze, tak může všechno," dodává soused.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Tereza Krobová Vojtěch Marek, Tereza Krobová
29. 3. 2012 14:10

Praha - Podnikatel a lobbista Roman Janoušek ovládá podle vlastních slov půlku Prahy. Kromě mnoha staveb a pozemků si nechal v roce 2005 vybudovat i luxusní několikapatrovou rezidenci, jejíž cena je odhadována na 20 milionů korun. Je tak velká a vysoká, že zastínila výhled na Hradčany. Sousedů se však na souhlas neptal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy