Fakultní nemocnice v Motole

Pacient, kterému byl v Motole podáván remdesivir, je z covidu vyléčený, jeho stav se zlepšuje

Pacient, který byl ve Fakultní nemocnici v Motole léčený experimentálním lékem remdesivir, je nyní už covid negativní. Prokázal to test výtěrem z nosohltanu, který pacient podstoupil v úterý 5. května. Podle ošetřujícího lékaře a přednosty oddělení KARIM 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol Tomáše Vymazala je nemocný v dobrém stavu. Pacientovi zdravotníci remdesivir podávali od 17. do 27. dubna.

Podle Vymazala lze konstatovat zlepšení stavu pacienta po podání experimentálního léku. "Do jaké míry je to zásluha remdesiviru a do jaké komplexní náročné intenzivní péče nelze seriózně říci," uvedl. "Oddělit vliv jednoho přípravku od týdny trvající velmi náročné intenzivní péče není možné," dodal.

Pacient byl před podáváním léku ve velmi vážném stavu připojen na plicní ventilaci na specializované jednotce. Na stavu pacienta se podle lékaře projevilo i to, že je silně obézní a má řadu přidružených onemocnění. Nyní je muž hospitalizovaný na covid jednotce nemocnice a rehabilituje. Kdy bude přeložen na standardní lůžkové oddělení nelze podle Vymazala přesně uvést. Předpokládá, že by se tak mělo stát v příštích týdnech.

Zdroj: ČTK

Policie vyšetřuje střelbu v nemocnici v Motole, zastřelil se nejspíš muž s těžkou diagnózou

Policie od rána vyšetřuje střelbu v pražské Fakultní nemocnici v Motole, po níž zemřel pětasedmdesátiletý pacient. Podle mluvčí nemocnice Pavlíny Dankové se muž s největší pravděpodobností zastřelil sám. Případ ale musí ještě uzavřít kriminalisté, kteří událost podle policejní mluvčí Violety Siřišťové vyšetřují.

"Od brzkých ranních hodin vyšetřujeme nešťastnou událost ve FN Motol, kde zemřel starší muž," řekla Siřišťová. S ohledem na vyšetřování odmítla případ blíže komentovat. Podle mluvčí nemocnice zemřel pacient s vážnou diagnózou. "Na pokoji byl sám, ráno jsme ho našli mrtvého," uvedla. Jeho diagnóza nesouvisela s koronavirovou nákazou, měl jiné onemocnění, dodala.

Zdroj: ČTK

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Pokračovat