Boris Johnson

Britský premiér Johnson se tajně oženil se svou snoubenkou Symondsovou

Britský premiér Boris Johnson se v sobotu oženil se svou snoubenkou Carrie Symondsovou, informují bulvární deníky The Sun a Mail on Sunday. Tajný svatební obřad se podle nich odehrál ve westminsterské katedrále v Londýně. Mluvčí ministerského předsedy zprávy odmítla komentovat, podotkla agentura Reuters.

Svatba byla tak utajená, že ani poradci ministerského předsedy o ní nevěděli, píše The Sun. Obřadu se podle listu zúčastnilo pouze 30 hostů, kteří dostali pozvání na poslední chvíli. V současné době se v Británii mohou kvůli koronavirovým opatřením účastnit svatebních obřadů jen tři desítky lidí.

Podle The Sun pracovníci katedrály krátce po 13:30 londýnského času (14:30 SELČ) řekli návštěvníkům, že se chrám uzavírá. Za půl hodiny přivezla limuzína nevěstu, popisuje list na svých webových stránkách. Svatbu podle něj provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Šestapadesátiletý Johnson žije s třiatřicetiletou Symondsovou společně v sídle britských premiérů na Downing Street od roku 2019, kdy se konzervativní politik stal ministerským předsedou. Loni v dubnu se jim narodil syn Wilfred Lawrie Nicholas Johnson.

Zdroj: ČTK

Konzervativní kabinet britského premiéra Borise Johnsona nařídil úřadům, aby měly neustále vyvěšenou státní vlajku

Konzervativní kabinet britského premiéra Borise Johnsona nařídil úřadům, aby měly neustále vyvěšenou státní vlajku. Dosud se vlajka na vládních budovách vyvěšovala pouze při zvláštních příležitostech, informovala agentura AP.

"Lidé po právu očekávají, že po celé zemi uvidí na veřejných a vládních budovách každý den vyvěšenou vlajku unie coby znak naší místní i národní identity," řekl ministr pro místní samosprávu Robert Jenrick. Unii Spojeného království tvoří Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko.

Vyvěšování státní vlajky je v Británii méně běžné než v jiných zemích, například Spojených státech. Dosud se odehrávalo pouze při zvláštních příležitostech, jako jsou narozeniny královny či ustavení nového parlamentu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat