zločin

V Mostaru zadrželi Čecha hledaného Interpolem kvůli drogám

Bosenští policisté zadrželi ve středu v Mostaru českého občana hledaného Interpolem na základě zatykače, který byl vydán v České republice. Informovala o tom ve čtvrtek na svém webu policejní správa Federace Bosny a Hercegoviny, která tvoří bosenský stát s Republikou srbskou a na jejímž území se Mostar nachází.

Ve stručné zprávě se uvádí, že muž byl zadržen při středeční policejní akci v metropoli Hercegoviny. Podle Federální policejní správy (FUP) se jedná o státního příslušníka České republiky narozeného v roce 1975 a identifikovaného pouze iniciálami R.F. Na dotyčného byl vydán "Interpolem Praha červený zatykač kvůli trestné činnosti spojené s narkotiky".

Při zatčení "byly u této osoby nalezeny určité látky, které svým vzhledem naznačují spojení s omamnými látkami", uvádí se rovněž ve sdělení FUP.

Zdroj: ČTK

Ruská policie našla v lese ukradené drahokamy za 160 milionů rublů

Ruská policie oznámila, že v lese u Kazaně našla zakopané diamanty a drahokamy v hodnotě více než 160 milionů rublů (přes 45 milionů korun). Šperky, které patřily jedné z ruských klenotnických firem, podle ní zmizely během světového šampionátu ve fotbale v roce 2018.

Policie cennosti objevila poté, co podezřelý z krádeže prozradil, kde lup ukryl. Diamanty a drahokamy se brzy vrátí majiteli, píše ministerstvo vnitra ruského Tatarstánu na svém webu, kde rovněž zveřejnilo fotografie nalezených šperků.

Policie z krádeže obvinila kolumbijského občana Edgara Alejandra Valera Valera, který se podle ní podílel na balení cenností. Rusko ho umístilo na mezinárodní seznam hledaných osob. Loni v září ho zadržela policie v Argentině, odkud ho úřady letos v březnu vydaly do Ruska. "Kolumbijec se přiznal, že ukradené věci zakopal v zalesněné oblasti jedné z částí Kazaně," uvedlo ministerstvo.

Pokračovat