Archiv: železnice

Srážka nákladních vlaků na Zlínsku zastavila dopravu na koridoru

Srážka dvou nákladních vlaků na Zlínsku zastavila v noci na pátek dopravu na jednom z hlavních tuzemských železničních koridorů. Provoz mezi Tlumačovem a Otrokovicemi je přerušený, jezdí náhradní autobusy. Dva vozy jednoho z vlaků vykolejily, při srážce nikdo neutrpěl zranění, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Dopoledne začaly odklízecí práce, Správa železnic odhadla opětovné zprovoznění trati na neděli.

Nehoda na trati 330 spojující Přerov s Břeclaví se stala okolo 1:30. Projíždějící nákladní vlak narazil do zadní části stojícího nákladního vlaku, jehož dva párové vozy následně vykolejily. Stojící souprava přepravovala osobní auta, jeden z vlaku vypadl. Podle mluvčí Správy železnic Nely Friebové se událost stala v době plánované výluky, kdy bylo vypnuto traťové i staniční zabezpečovací zařízení. 

Škody na místě mimořádné události byly podle Drápala vyčísleny na 31,1 milionu korun. Na nákladu stojícího vlaku, tedy přepravovaných osobních automobilech, je škoda 20 milionů korun, na vlacích 11 milionů korun a na trati 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK