Obrazem: Budeme volit kohokoliv, kdo slíbí mír. Vesnice na Donbasu vyhlíží naději

Obrazem: Budeme volit kohokoliv, kdo slíbí mír. Vesnice na Donbasu vyhlíží naději
Ukrajinská vesnice Zajceve ležící severně od Doněcku. Kousek za domy je frontová linie války mezi Kyjevem a proruskými separatisty.
V minulých prezidentských volbách v roce 2014 obyvatelé vesnice volit nemohli - jejich území tehdy ovládali separatisté. Nyní se už hlasování účastnit mohou.
"Kdokoliv nám slíbí mír a obnovu našich domovů, toho budeme volit. To je vše, co potřebujeme," řekla agentuře Reuters Galina Sobolevová, jedna z obyvatelek vesnice.
V minulých ukrajinských volbách vyhrál Petro Porošenko, který slíbil ukončit válku v řádu týdnů. Boje ale stále pokračují, zemřelo 13 tisíc lidí. Až čtvrtinu z nich tvoří civilisté.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
26. 3. 2019 19:38
Poslední březnový den Ukrajinci volí v prezidentských volbách. Jedním z hlavním témat, které kandidáti zmiňují, je ukončení bojů mezi vládními silami a proruskými separatisty na Donbasu. Po míru touží i obyvatelé vesnice Zajceve, která leží jen necelý kilometr od frontové linie.
 

Právě se děje

před 56 minutami

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy