Obrazem: Budeme volit kohokoliv, kdo slíbí mír. Vesnice na Donbasu vyhlíží naději

Obrazem: Budeme volit kohokoliv, kdo slíbí mír. Vesnice na Donbasu vyhlíží naději
Ukrajinská vesnice Zajceve ležící severně od Doněcku. Kousek za domy je frontová linie války mezi Kyjevem a proruskými separatisty.
V minulých prezidentských volbách v roce 2014 obyvatelé vesnice volit nemohli - jejich území tehdy ovládali separatisté. Nyní se už hlasování účastnit mohou.
"Kdokoliv nám slíbí mír a obnovu našich domovů, toho budeme volit. To je vše, co potřebujeme," řekla agentuře Reuters Galina Sobolevová, jedna z obyvatelek vesnice.
V minulých ukrajinských volbách vyhrál Petro Porošenko, který slíbil ukončit válku v řádu týdnů. Boje ale stále pokračují, zemřelo 13 tisíc lidí. Až čtvrtinu z nich tvoří civilisté.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
26. 3. 2019 19:38
Poslední březnový den Ukrajinci volí v prezidentských volbách. Jedním z hlavním témat, které kandidáti zmiňují, je ukončení bojů mezi vládními silami a proruskými separatisty na Donbasu. Po míru touží i obyvatelé vesnice Zajceve, která leží jen necelý kilometr od frontové linie.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy