senior

Policie pátrá po seniorovi z Benešovska, může být v ohrožení zdraví nebo života

Policisté pátrají po jednasedmdesátiletém muži z Bedřichovic na Benešovsku, který trpí Alzheimerovou nemocí, Parkinsonovou chorobou a je diabetik. Neorientuje se v prostoru a čase, může tak být v ohrožení zdraví nebo života, uvedla v pondělí na webu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Muž odešel z místa bydliště dnes kolem 8:00 a nevzal si léky, které bere pravidelně na cukrovku. Podle policie může být dezorientovaný.

Pohřešovaný měří asi 172 centimetrů, má krátce střižené šedé vlasy a váží asi 70 kilogramů. Na sobě by měl mít modrou bundu, tričko a svetr a šedozelené kalhoty. Mobilní telefon u sebe nemá.

Policie přijme veškeré informace o hledaném na lince 158.

Zdroj: ČTK

Praha doporučuje návštěvám v domovech pro seniory nošení respirátorů

Pražský magistrát a Hygienická stanice hlavního města Prahy doporučily nošení respirátorů návštěvám v domovech pro seniory. Důvodem je vývoj zrychlení tempa šíření epidemie onemocnění covid-19 v České republice i v dalších evropských státech. V tiskové zprávě to v pátek oznámil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

"Za důležité považuji zachování návštěv v domovech pro seniory. Používání respirátorů ze strany návštěvníků domovů seniorů je absolutní minimum, které nicméně pomůže chránit zdraví i životy nejohroženějších lidí," uvedla radní hlavního města pro oblast zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).

Prevencí šíření onemocnění mezi nemocí ohroženou seniorskou skupinou má být nošení respirátorů po celou dobu návštěvy v sociálním zařízení a zvýšená pozornost na hygienická opatření. Lidé s projevy respiračního onemocnění by podle doporučení zástupců metropole a krajské hygienické stanice měli být na návštěvu vpouštěni pouze ve výjimečných situacích a poté, co absolvují antigenní nebo PCR test. Respirátor by měli podle doporučení nosit klienti domovů pro seniory rovněž při pobytu mimo zařízení, tedy například při cestách městskou hromadnou dopravou, na nákupech a podobně.

Zdroj: ČTK

Veteráni budou moci jezdit integrovanou dopravou za korunu denně, schválili středočeští radní

Středočeští radní dnes schválili úpravy tarifů Pražské integrované dopravy. Se slevou budou moci nově cestovat váleční veteráni a účastníci odboje. Radní rozhodli také o sjednocení jízdného pro seniory starší 70 let v autobusech a vlacích. Úpravy tarifů, které by měly platit od 12. června, i smlouvu s Krajem Vysočina musí schválit ještě krajští zastupitelé.

Lidé s osvědčením účastníka odboje a odporu proti komunismu nebo s osvědčením či průkazem válečného veterána budou moci cestovat integrovanou dopravou za 365 korun ročně. Radní rozhodli rovněž o sjednocení jízdného pro seniory v autobusech i vlacích. V kraji mohou aktuálně zdarma cestovat lidé starší 70 let pouze v autobusech, ve vlacích si musí kupovat jízdní doklad. Nově si senioři budou moci pořídit časový kupon a mají nárok na poloviční jízdné.

Zdroj: ČTK
Pokračovat