Obrazem: Synek mi málem umřel. Venezuelané trpí hlady, shodili i třetinu své váhy

Obrazem: Synek mi málem umřel. Venezuelané trpí hlady, shodili i třetinu své váhy
Dříve plné venezuelské ledničky dnes zejí prázdnotou. Řada obyvatel jihoamerického státu, který je zmítaný dlouhodobou ekonomickou krizí, trpí podvýživou.
"Není to tak, že chci být bohatá, nebo dokonce milionářka. Chci však zajistit svým dětem dobrou budoucnost. Zajistit, abych je mohla vzít k doktorovi, když onemocní... A také to, aby dobře jedly," vysvětluje 38letá Venezuelanka, zatímco na telefonu ukazuje, jak vypadala dříve. Před krizí.
Ekonomická krize přitom trvá už několik let a její konec je zatím v nedohlednu. Guzmánová má alespoň práci, zametá ulice v hlavním městě.
Jídlo je ale drahé, pokud je nějaké vůbec k mání. Na snímku Guzmánová se svou tchyní na cestě domů.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
2. 3. 2019 21:52
Řada Venezuelanů trpí podvýživou. Jídla je málo a je drahé, nebo není vůbec. Janeidi Guzmánová z Caracasu, jejíž příběh zachytila na fotografiích agentura Reuters, ztratila už třetinu své váhy. Kromě potravin, které vláda kontroluje prostřednictvím přídělového systému, chybí také léky. Obyvatelé jihoamerického státu, který se zejména kvůli hospodářské politice autoritářského prezidenta Nicoláse Madura už několik let potácí ve vleklé krizi, se s nadějí obracejí na humanitární pomoc ze zahraničí. Ta čeká na hranicích, jenže Maduro ji do země nechce pustit.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy