Obrazem: Synek mi málem umřel. Venezuelané trpí hlady, shodili i třetinu své váhy

Obrazem: Synek mi málem umřel. Venezuelané trpí hlady, shodili i třetinu své váhy
Dříve plné venezuelské ledničky dnes zejí prázdnotou. Řada obyvatel jihoamerického státu, který je zmítaný dlouhodobou ekonomickou krizí, trpí podvýživou.
"Není to tak, že chci být bohatá, nebo dokonce milionářka. Chci však zajistit svým dětem dobrou budoucnost. Zajistit, abych je mohla vzít k doktorovi, když onemocní... A také to, aby dobře jedly," vysvětluje 38letá Venezuelanka, zatímco na telefonu ukazuje, jak vypadala dříve. Před krizí.
Ekonomická krize přitom trvá už několik let a její konec je zatím v nedohlednu. Guzmánová má alespoň práci, zametá ulice v hlavním městě.
Jídlo je ale drahé, pokud je nějaké vůbec k mání. Na snímku Guzmánová se svou tchyní na cestě domů.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
2. 3. 2019 21:52
Řada Venezuelanů trpí podvýživou. Jídla je málo a je drahé, nebo není vůbec. Janeidi Guzmánová z Caracasu, jejíž příběh zachytila na fotografiích agentura Reuters, ztratila už třetinu své váhy. Kromě potravin, které vláda kontroluje prostřednictvím přídělového systému, chybí také léky. Obyvatelé jihoamerického státu, který se zejména kvůli hospodářské politice autoritářského prezidenta Nicoláse Madura už několik let potácí ve vleklé krizi, se s nadějí obracejí na humanitární pomoc ze zahraničí. Ta čeká na hranicích, jenže Maduro ji do země nechce pustit.
 

Právě se děje

před 5 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy