Afghánistán popravil šest mužů za terorismus. Země ukazuje tvrdší přístup proti Talibanu

ČTK ČTK
8. 5. 2016 16:25
Afghánistán popravil oběšením šest mužů odsouzených k smrti za terorismus. Byly to první popravy v zemi od nástupu prezidenta Ašrafa Ghaního a signalizují tvrdší přístup vůči islamistickému hnutí Taliban, které od svého svržení v roce 2001 pokračuje v bojích proti Západem podporované vládě. Úřad prezidenta Ghaního podle agentury AP uvedl, že "schválil popravy šesti teroristů, kteří spáchali těžké zločiny proti civilistům a bezpečnostním silám". Ghaní nastupoval se slibem ukončit dlouholetou válku v zemi. Jeho úsilí o obnovení mírových jednání s Talibanem ale selhalo a boje znovu eskalovaly. Taliban před měsícem oznámil začátek tradiční jarní ofenzivy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy