Pákistán popravil čtyři muže, kteří při útoku na školu zabili 134 dětí

ČTK ČTK
2. 12. 2015 8:18
Ozbrojenci při loňském útoku zabili 134 žáků a 19 dospělých, většina obětí byly děti pákistánských vojáků. K akci se přihlásila pákistánská odnož radikálního hnutí Tálibán. Poprava, která byla provedena oběšením, byla vůbec první, kdy byl nejvyšší trest v zemi vykonán na civilistech odsouzených vojenskými soudy. Pákistán po krvavém útoku zřídil ústavním dodatkem několik vojenských soudů a zároveň zrušil moratorium na výkon trestů smrti za terorismus.
Foto: Reuters

Islámábád - Pákistán ve středu popravil čtveřici mužů odsouzených k trestu smrti za podíl na loňském masakru ve škole v Péšávaru. Informovala o tom agentura Reuters.

O život tehdy přišlo přes 150 lidí, převážně dětí. K útoku se přihlásila pákistánská odnož radikálního hnutí Tálibán.

Poprava, která byla provedena oběšením, byla vůbec první, kdy byl nejvyšší trest v zemi vykonán na civilistech odsouzených vojenskými soudy. Pákistán po krvavém útoku zřídil ústavním dodatkem několik vojenských soudů a zároveň zrušil moratorium na výkon trestů smrti za terorismus.

Cílem útoku v Péšávaru na severozápadě země byla škola provozovaná armádou. Ozbrojenci zabili 134 žáků a 19 dospělých, většina obětí byly děti pákistánských vojáků. V srpnu vojenské soudy vynesly rozsudky smrti nad šesti osobami usvědčenými z účasti na masakru a jeden člověk dostal doživotí.

 

Právě se děje

Další zprávy