výsadkář

Rusko vyslalo do Běloruska výsadkáře, dva z nich u hranic s Polskem zemřeli

Rusko v pátek vyslalo jednotku výsadkářů na společné cvičení do Běloruska v rámci neplánované prověrky bojové pohotovosti, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Dva výsadkáři zemřeli, kvůli silnému větru selhaly jejich padáky, citovala vpodvečer agentura Reuters stejný zdroj.

Cvičení se konalo na jihozápadě Běloruska v Grodněnské oblasti sousedící s Polskem. Tam se nyní snaží proniknout z Běloruska tisíce migrantů, převážně z Blízkého východu. Tato krize budí rostoucí znepokojení mezinárodního společenství, poznamenala agentura AFP. Před rizikem eskalace varovalo NATO.

Dva výsadkáři utrpěli zranění při přistání u Grodna a lékaři je nedokázali zachránit, informoval Interfax. Podle agentury TASS se parašutisté zřítili kvůli náhlému silnému poryvu větru.

Taktického cvičení ruských a běloruských jednotek se zúčastnilo asi 250 Rusů a zapojily se do něj rovněž ruské vojenské dopravní letouny Il-76. Večer Moskva oznámila, že cvičení skončilo a ruští vojáci se vrátili do míst svého stálého nasazení.

Zdroj: ČTK