V Praze 5 se srazila tramvaj s autobusem, 12 zraněných

Jana Černá
19. 9. 2012 11:48
K nehodě došlo na křižovatce ulic Do Klukovic a Werichovy, lidé utrpěli lehká poranění
Místo nehody.
Místo nehody. | Foto: Drážní inspekce

Praha - V Praze na Barrandově se srazila tramvaj s autobusem. Při nehodě se zranilo 12 lidí, na místě zasahovalo pět posádek záchranné služby. Žádný ze zraněných není v ohrožení života.

Pro Aktuálně.cz to uvedla mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

"Pět pacientů bylo převezeno do Motolské nemocnice, čtyři do Všeobecné fakultní nemocnice a zbývající do Thomayerovy nemocnice v Krči," dodala ráno mluvčí s tím, že tito cestující utrpěli lehká zranění.

Tramvaj po nárazu vykolejila a na místo byly povolány i čtyři profesionální jednotky hasičů, řekla jejich mluvčí Pavlína Adamcová.

Většina zraněných je z autobusu, jehož zadní část byla značně poškozena. Ošetřeno bylo 11 cestujících a řidič autobusu. Zranění řidiče může být podle velitele hasičského zásahu vážnější.

Po příčinách a viníkovi nehody se stále pátrá. Škoda se podle údajů Drážní inspekce odhaduje na 1 500 000 korun, přičemž milion připadá na autobus.

Nehoda tramvajové linky číslo 14 a autobusu 230 se stala na křižovatce ulic Do Klukovic a Werichova v úseku mezi zastávkami Poliklinika Barrandov a Sídliště Barrandov. Nahlášena byla v 7:40. V deset hodin dopoledne byl provoz na tramvajové trati stále přerušen.

Linky tramvají z centra jsou až do obnovení provozu zkráceny na zastávku Hlubočepy, v úseku Smíchovské nádraží - Sídliště Barrandov je nasazena náhradní autobusová doprava, kterou zajišťuje linka X12.

 

 

Právě se děje

před 10 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy