V Praze 5 se srazila tramvaj s autobusem, 12 zraněných

Jana Černá
19. 9. 2012 11:48
K nehodě došlo na křižovatce ulic Do Klukovic a Werichovy, lidé utrpěli lehká poranění
Místo nehody.
Místo nehody. | Foto: Drážní inspekce

Praha - V Praze na Barrandově se srazila tramvaj s autobusem. Při nehodě se zranilo 12 lidí, na místě zasahovalo pět posádek záchranné služby. Žádný ze zraněných není v ohrožení života.

Pro Aktuálně.cz to uvedla mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

"Pět pacientů bylo převezeno do Motolské nemocnice, čtyři do Všeobecné fakultní nemocnice a zbývající do Thomayerovy nemocnice v Krči," dodala ráno mluvčí s tím, že tito cestující utrpěli lehká zranění.

Tramvaj po nárazu vykolejila a na místo byly povolány i čtyři profesionální jednotky hasičů, řekla jejich mluvčí Pavlína Adamcová.

Většina zraněných je z autobusu, jehož zadní část byla značně poškozena. Ošetřeno bylo 11 cestujících a řidič autobusu. Zranění řidiče může být podle velitele hasičského zásahu vážnější.

Po příčinách a viníkovi nehody se stále pátrá. Škoda se podle údajů Drážní inspekce odhaduje na 1 500 000 korun, přičemž milion připadá na autobus.

Nehoda tramvajové linky číslo 14 a autobusu 230 se stala na křižovatce ulic Do Klukovic a Werichova v úseku mezi zastávkami Poliklinika Barrandov a Sídliště Barrandov. Nahlášena byla v 7:40. V deset hodin dopoledne byl provoz na tramvajové trati stále přerušen.

Linky tramvají z centra jsou až do obnovení provozu zkráceny na zastávku Hlubočepy, v úseku Smíchovské nádraží - Sídliště Barrandov je nasazena náhradní autobusová doprava, kterou zajišťuje linka X12.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy