V Praze se srazila tramvaj s autem, 5 zraněných

ČTK ČTK
16. 9. 2012 20:45
Tramvaj a osobní auto se v neděli večer srazily v Legerově ulici v Praze 2
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Tramvaj a osobní auto se v neděli večer srazily v Legerově ulici v Praze 2, při nehodě se lehce zranilo pět lidí.

Podle policie tramvaj vykolejila, na místě je přerušena doprava. Příčina nehody se vyšetřuje.

Nehoda se stala po 19:00. Na místě zasahovala policie, hasiči a zdravotničtí záchranáři.

"Hasiči museli pětičlennou osádku osobního auta vytáhnout přes kufr, pasažéři byli s lehkými zraněními rozvezeni do pražských nemocnic," řekla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Dodala, že vykolejenou tramvaj vyprostí jeřáb dopravního podniku, do té doby bude tramvajová doprava z místa nehody odkloněna před Václavské náměstí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy