Praha objednala wi-fi připojení do lanovky na Petřín, bude stát 2,3 milionu korun

ČTK ČTK
3. 10. 2017 10:56
V lanové dráze na Petřín bude možnost připojit se bezdrátově na internet, Prahu to bude stát 2,3 miliony korun. Radní v úterý schválili dodavatele technologie, firmu Simac Technik ČR, která by měla stihnout wi-fi zapojit do čtyř měsíců. V budoucnu by měla být wi-fi také v šesti stanicích metra, což bude Prahu stát dalších 10 milionů. Připojit se bude možné například na Florenci či Náměstí Republiky.
Lanovka na Petřín by měla do čtyř měsíců umožnit cestujícím wi-fi připojení k internetu.
Lanovka na Petřín by měla do čtyř měsíců umožnit cestujícím wi-fi připojení k internetu. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Cestující v lanové dráze na Petřín se budou moci připojit na internet prostřednictvím wi-fi. Pražští radní v úterý schválili výběr dodavatele, kterým se stala společnost Simac Technik ČR.

Praha za instalaci wi-fi zaplatí zhruba 2,3 milionu korun. Vybraná společnost městu dodá přístupové prvky wi-fi, které rovněž nainstaluje. Také dodá a nainstaluje systém centrálního řízení a jeho napojení na service desk. Celé zařízení firma následně zapojí a spustí.

Kdy přesně se wi-fi síť na lanovce objeví, není z dokumentu, který radní schválili, patrné. Firma ji ale musí nainstalovat do čtyř měsíců od podpisu smlouvy.

Lanovka patří do pražské integrované dopravy (PID) a platí na ní jízdenky MHD. Veřejnou síť wi-fi chystá rovněž dopravní podnik (DPP) v několika vybraných stanicích.

Cestující se budou moci v rámci PID připojit k internetu také v šesti stanicích pražského metra. DPP za pokrytí zaplatí téměř deset milionů korun bez DPH. Zařízení podniku dodá společnost ČD-Telematika.

Připojení k internetu bude fungovat ve stanici Florenc na trase B a C. Na trase B pak bude ještě ve stanicích Náměstí Republiky a Smíchovské nádraží a na trase C na Hlavním nádraží a Pražského povstání.

 

Právě se děje

Další zprávy