Počasí přeje lyžařům, některé vleky pojedou do půlky dubna

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 4. 2015 10:36
Ačkoli oficiálně již lyžařská sezona končí a většina středisek již zavřela, někde lze díky novému sněhu lyžovat až do půlky dubna.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Letošní zimní sezonu si lyžaři sněhu příliš neužili, díky dubnovému chladnému počasí ale mohou dohnat, co se dá.

Ačkoli oficiálně již sezona končí a většina středisek již zavřela, někde lze díky novému sněhu lyžovat až do půlky dubna. Prodloužený víkend navíc ukázal, že zájem neupadá, lyžařská střediska byla plná.

Půl metru sněhu

Sezonu si chce protáhnout třeba krkonošský Harrachov nebo Černá Říčka v Desné v Jizerských horách. "V průměru máme stále půl metru sněhu. Velikonoční lyžování bylo úžasné. Počasí se vydařilo, svítilo sluníčko a jezdilo se na prašanu," pochvaloval si provozovatel areálu Martin Lauer.

Na nezájem si přitom areály nemohou stěžovat, například do Harrachova přijely každý velikonoční den 3000 lidí.

SkiResort Černá hora - Pec pak hlásí sedmdesátiprocentní návštěvnost, sjezdovky nechá v provozu do 12. dubna.

Stejně jako v sezoně

Příští víkend bude ještě v provozu také krušnohorský Klínovec. "Díky tomu, že napadlo dalších 40 centimetrů sněhu, je ho nyní na sjezdovkách mezi půl metrem až 100 centimetry," popsal Adam Svačina z Klínovce.

Na božídarském Novaku se sice oficiálně končilo o víkendu, vlekaři však nevylučují, že budou v provozu i následující víkend.

Lyžaři mohou vyrazit také do areálu Červená Voda v Orlických horách, kam za víkend dorazilo podobné množství lidí jako v hlavní sezoně, tedy kolem 5000.

Poslední šance: příští víkend

Téměř tisícovku lidí přilákaly dobré sněhové podmínky každý velikonoční den do šumavského Zadova, který tak chce otevřít i příští víkend.

Návštěvnost si pochvalovali i provozovatelé skiareálů v Jeseníkách. Bude se lyžovat také na Ovčárně, kde leží až dva metry sněhu.

Ani v Beskydech tímto víkendem ještě sezona úplně neskončí, o týden ji prodlouží na Stupavě a v Mezivodí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy