Předpověď na duben: Teploty pošplhají až k 20 stupňům

ČTK ČTK
4. 4. 2015 15:12
Už během příštího víkendu by mohly teploty dosáhnout 14 až 18 stupňů Celsia, informoval ČHMÚ.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Končící týden byl teplotně výrazně podprůměrný, ovšem v dalších dnech se oteplí. Příští víkend by mohly teploty dosáhnout 14 až 18 stupňů Celsia.

Ve druhé polovině dubna pak mohou při malé oblačnosti odpolední teploty šplhat až k dvaceti stupňům.

Proti minulému týdnu také ubude srážek, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR od 6. dubna do 3. května je 9,6 stupně Celsia.

Nadcházející čtyři týdny by se od této hodnoty neměly výrazně odchýlit, zejména odpolední teploty ale už mohou být příjemné. Výrazně to bude záviset na oblačnosti.

"Při malé oblačnosti lze očekávat studená rána a poměrně vysoké odpolední teploty, které v některých dnech druhé a třetí dekády dubna budou dosahovat 20 stupňů Celsia," uvedl ČHMÚ.

Naopak ve dnech s velkou oblačností budou rozdíly mezi ranními a odpoledními teplotami podstatně menší.

Minulý týden byl srážkově nadprůměrný. Déšť i sněžení ale budou ustávat, další dva týdny by měly být srážkově naopak podprůměrné. Více pršet bude opět až ve druhé polovině dubna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy