reklama
 
 

Do Česka se vrací zima. Ochladí se a na horách začne sněžit

12. 3. 2015 12:15
Sněžit má hlavně v Beskydech a Jeseníkách. Lyžařské podmínky na českých horách zůstávají dobré.

Praha – Teplé počasí dlouho nevydrží. Už ve čtvrtek se do Česka vrátí zima. Podle meteorologů se ochladí a v místech nad 500 metrů nad mořem bude dokonce sněžit.

Trvale má sněžit hlavně na východě republiky, v Jeseníkách a Beskydech. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 4 a 8 °C. Na horách mírně klesnou pod bod mrazu.

Páteční počasí bude podobné. V noci má být zataženo až oblačno. Na horách bude sněžit. Sníh se však vrátí i do nížin. Meteorologové v polohách nad 300 metrů očekávají déšť se sněhem. Na severovýchodě Česka bude pršet. Ve dne naměříme 3 až 7 °C.

O víkendu bude převážně oblačno, místy s přeháňkami, které budou většinou sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 až -3 °C, přes den mezi 3 a 8 °C.

Na horách se stále lyžuje

Předpověď počasí tedy potěší zejména milovníky horských sportů. Lyžařské podmínky i přes jarní počasí v nížinách zůstávají dobré.

Například v Beskydech v posledních dnech připadlo až 22 centimetrů sněhu. Lyžovat by se tam mělo až do Velikonoc.

"Nejvíce sněhu je na Lysé hoře. Leží tam 117 centimetrů. V nižších polohách Beskyd je to okolo 40 centimetrů," uvedl dispečer Horské služby Beskydy Česlav Jadamus.

Do Velikonoc pojedou vleky i v Jizerských horách. Na sjezdovkách leží kolem 70 centimetrů sněhu. Hlavní část sezony tam skončí o víkendu. Lyžaři se tak budou moct těšit na zlevněné jízdné.

Lyžuje se ve střediscích na Šumavě. Na tamních sjezdovkách leží 12 až 70 centimetrů sněhu. Ve středu v některých oblastech připadly asi tři centimetry, v příštích dnech by se sněhové podmínky mohly ještě zlepšit.

autoři: Domácí, ČTK | 12. 3. 2015 12:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama