U Chrudimi vykolejil osobní vlak, nikdo se nezranil. Provoz už je obnoven

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 16. 7. 2020 13:01
Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku ve středu večer vykolejil osobní vlak. Ve vlaku byli dva cestující, nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati zůstal kvůli vyšetřování nehody přerušen až do čtvrtečního poledne, nyní už vlaky jezdí bez omezení.
Motorový vlak vykolejil ve stanici Medlešice na Chrudimsku
Motorový vlak vykolejil ve stanici Medlešice na Chrudimsku | Foto: HZS Pardubického kraje

Jeden ze dvou vozů motorového vlaku Regionova, který jel z Chrudimi do Pardubic, vykolejil ve středu večer při vjezdu do stanice Medlešice. Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské jeli ve vlaku dva cestující, ani jednomu se nic nestalo.

Krajští hasiči vlak zajistili a místo předali hasičům Správy železnic z Havlíčkova Brodu. Škody se předběžně odhadují na 320 tisíc korun, z toho 300 tisíc na vlaku a zbytek na trati. Drážní inspekce nyní zjišťuje, co bylo příčinou vykolejení.

"Během dnešního dne (čtvrtka) se uskuteční měření kolejí a výhybky. Bude se zjišťovat, zda byla závada na železničním svršku, na vozech, která by se zjistila při komisionální prohlídce, nebo došlo k lidskému selhání," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. 

Doprava na trati byla přerušená až do čtvrtečního poledne. V úseku Chrudim - Medlešice a zpět jezdila náhradní autobusová doprava. "Vlak, který odjížděl z Pardubic v 11:54, již po trati projel. Provoz se bude stabilizovat, ještě nějaké vlaky budou zpožděné, ale během odpoledne by již vše mělo jezdit normálně," řekl ředitel regionálního obchodního centra Českých drah Pardubice Tomáš Netolický. Poškozený vlak byl odtažen k opravě.

Na trati z Chrudimi do Pardubic se kromě středeční nehody stal v tomto týdnu ještě jeden incident. V pondělí tam projel vlak "na červenou". Také pondělní událost se obešla bez zranění.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků u Perninku na Karlovarsku, při kterém minulý týden zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek u pražských Běchovic na trati mezi Prahou a Kolínem. Vlak bez cestujících tam narazil do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Arsenal kvůli dopadům pandemie zrušil 55 pracovních míst

Londýnský fotbalový klub Arsenal zrušil kvůli ekonomickým důsledkům pandemie koronaviru 55 pracovních míst. Do finančních potíží se vítěz Anglického poháru dostal po výpadku příjmů mimo jiné z televizních práv, prodeje vstupenek a komerčních aktivit. Hráči a vedení sice přistoupili v průběhu přerušené minulé sezony na snížení platů, před tou další je ale nutné přistoupit k dalším úsporám, oznámil klub, který se letos nekvalifikoval do lukrativní Ligy mistrů.

"Náš cíl je chránit co možná nejdéle pracovní pozice a základní platy, ale bohužel jsme se ocitli v situaci, že musíme přistoupit k propuštění 55 zaměstnanců," uvedl klub na svém webu.

Ke škrtům se vedení odhodlalo vzhledem k nejisté situaci v následující sezoně. "V současnosti to vypadá tak, že na začátku sezony nepřivítáme na stadionu žádné fanoušky a potom se jich bude moci vrátit jen omezené množství. To se projeví na příjmech ze vstupného, sponzorských peněz i z televizních práv. Globální ekonomické prognózy jsou také velmi nepříznivé," dodal klub.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Souboj elitních sprinterů na Milán-Turín vyzněl pro Démara

Vítězem tradičního závodu druhé kategorie Milán-Turín se po 198 kilometrech stal Francouz Arnaud Démare, který v hromadném dojezdu předčil další elitní spurtéry Australana Caleba Ewana a Slováka Petera Sagana. Mezi ně se na třetí místo vklínil trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Belgičan Wout van Aert.

Van Aert v sobotu ovládl Strade Bianche, první závod elitní kategorie WorldTour po koronavirové pauze. Dnes mohl přidat další triumf, ale nakonec jej ve finiši po více než čtyřech hodinách předstihli Démare s Ewanem.

Osmadvacetiletý jezdec stáje Groupama-FDJ Démare bude patřit k favoritům i na sobotní klasice Milán-San Remo, kterou před čtyřmi lety vyhrál. Prvenství bude v závodě, jenž byl kvůli koronaviru přeložen z března, obhajovat jeho krajan Julian Alaphilippe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy