Bývalá přítelkyně o Kramném: Petr byl ve vztahu žárlivý

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 7. 2015 16:06
Soudkyně po výslechu bývalé přítelkyně Kramného a patologa obhajoby líčení odročila na září.
Per Kramný
Per Kramný | Foto: ČTK

Ostrava - Dvoutýdenní projednávání okolností smrti dvou Češek v Egyptě před ostravským krajským soudem dnes skončilo. Soudkyně po výslechu patologa obhajoby hlavní líčení odročila.

Výslechem dalších svědků a čtením listinných důkazů bude proces pokračovat v září. Obžalobě z dvojnásobné vraždy čelí Petr Kramný - otec a manžel mrtvých. Kramný vinu odmítá.

Dnes u soudu vypovídala například jeho bývalá přítelkyně Lucie Waśniowská. Podle ní byl Kramný žárlivý. Kdysi ji prý dokonce sledoval cestou z diskotéky, chtěl zjistit, zda ji někdo nedoprovází.

Svědkyně u soudu uvedla, že s Kramným chodila tři roky. Seznámili se v roce 1996. Necelý rok spolu bydleli. Ukončení vztahu navrhla svědkyně. "Soužití mi nevyhovovalo. Petr byl usedlý. Myslel si, že se ve dvaceti vezmeme a budeme mít děti. To jsem nechtěla," popsala důvod rozchodu.

Kramný to podle Waśniowské těžce nesl. "Měla jsem pocit, že je žárlivý. Sledoval, když jsem se vracela z diskotéky, jestli mě někdo nedoprovází," řekla mladá žena už dříve policii. Soudkyně dnes její výpověď přečetla. Dodala, že ji přemlouval, aby si rozchod rozmyslela.

Po rozchodu tloukl hlavou o zeď

Když nechtěla, tloukl hlavou o zeď. Dodala, že jednou si odnesl do práce její mobilní telefon. "Mamka mi říkala, že to udělal schválně, aby zjistil, s kým si píšu a telefonuji. Já jsem tomu význam nepřikládala," řekla.

Odpoledne soud vyslechl znalce v oboru soudního lékařství, třiaosmdesátiletého Jiřího Štefana. Podle něj není zcela průkazné, že matka s dcerou zemřely na následky zásahu elektrickým proudem.

Právě takto je ale podle obžaloby Kramný v hotelovém pokoji zavraždil. Hlavní líčení bude pokračovat v několika termínech v září. Na programu bude především výslech svědků, kteří se na první předvolání nedostavili. Jedním z nich je údajný milenec Moniky Kramné. Kdy bude vyhlášen rozsudek, zatím jasné není.

"Hlavní líčení bude pokračovat v termínech od 10. do 11. září, 14. až 18. září a 23. a 25. září," uvedl mluvčí Krajského soudu v Ostravě Dalibor Zecha.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Ekonomika USA ve čtvrtletí rostla rekordním tempem 33,1 procenta

Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů Kč). Ta podpořila zejména výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu.

Tempo růstu bylo v uplynulém čtvrtletí nejrychlejší minimálně od roku 1947, kdy vláda začala tyto údaje sledovat. Ve druhém čtvrtletí naopak ekonomika kvůli dopadům šíření koronaviru klesala rekordním tempem 31,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy