vražda

Policie obvinila Rumuna z vraždy kojence v Přelouči

Policie obvinila osmadvacetiletého Rumuna žijícího v Přelouči z vraždy jeho dvouměsíčního syna. Tělo ukryl a s matkou dítěte chtěl odjet do ciziny. Státní zástupce podal návrh na uvalení vazby, muži hrozí 15 až 20 let vězení případně výjimečný trest, uvedla v tiskové zprávě mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Muž se přiznal, že chlapce v sobotu napadl opakovanými údery pěstmi a nezjištěným předmětem do hlavy. Údajně mu vadilo, že dítě stále plakalo, i když se o něj staral a dával mu pít. Matka dítěte podle něj v té době v místnosti spala opilá.

Druhý den ráno dvojice zjistila, že chlapec nežije, a rozhodla se tělo ukrýt a odjet mimo území republiky, aby se ukryli před policií. Tělo uložili do kufru do spodní části kočárku, při odchodu z domu vycpali dupačky chlapce a naaranžovali je do korbičky kočárku, aby vše vypadalo, že s ním jedou na procházku. Poté vše schovali do mokřadu. Násilnou smrt dítěte potvrdily i předběžné závěry provedené soudní pitvy.

Zdroj: ČTK

Z pondělní vraždy ve Frýdku-Místku obvinili policisté dvaapadesátiletého muže

Policisté obvinili dvaapadesátiletého muže podezřelého z pondělní vraždy ve Frýdku-Místku. Soud bude navíc rozhodovat o jeho vzetí do vazby, řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

"Zadrženého muže vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy a podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedla mluvčí. Podle policie zabíjel v pondělí kolem 17:15 v Pivovarské ulici. Mluvčí uvedla, že zaútočil na 39letého muže a způsobil mu zranění, kterému i přes pomoc zdravotníků a svědků na místě podlehl. Z místa pak útočník utekl.

Kriminalisté po pachateli pátrali. Dopadli jej ve středu odpoledne v Ostravě. Muž změnil mírně vzhled, při zatýkání nekladl žádný odpor. Informace o motivu, popřípadě dalších okolnostech činu, policie momentálně nechce s ohledem na stav vyšetřování sdělovat. Ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel už dříve ale řekl, že muž měl v minulosti problémy se zákonem a choval se agresivně.

Zdroj: ČTK
Pokračovat