Bratrovi už nevěřím, mám své důvody, řekla sestra Kramného

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2015 16:18
V Ostravě pokračoval druhý den soudního líčení, ve kterém je Petr Kramný obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě. V úterý vypovídali příbuzní.
Soud s Petrem Kramným.
Soud s Petrem Kramným. | Foto: ČTK

Ostrava - Petr Kramný, který čelí obžalobě z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě, byl prý v dětství problémový. Trpěl výbuchy vzteku, býval agresivní a odmítal chodit do školy, řekla v úterý jeho sestra Lenka Krečmerová u soudu v Ostravě, který se případem zabýval druhým dnem.

Uvedla, že už bratrovi nevěří. Kramný v pondělí vinu odmítl. Dnes soud vyslýchá rodinné příslušníky Kramného i jeho ženy, která i s dcerkou zemřela předloni v červenci.

"Bratr byl od dětství problematický. Měl výbuchy vzteku, odmítal chodit do školy, býval agresivní, občas někam utekl a nechtěl se vrátit. Nijak se to ale v rodině neřešilo," řekla Krečmerová.

Dodala, že v dospělosti s bratrem deset let nebyla v kontaktu. Nepohodli se kvůli půjčce. Bavila se jen s bratrovou manželkou a dcerou.

Po smrti švagrové a neteře chtěla rodině pomoci a bratra kontaktovala. "Chtěla jsem dostat Moniku a Klárku do Česka. Maminka mi řekla, že by bylo dobré se s bratrem udobřit. Kontaktovala jsem jej. Řekl, že neví, co se stalo, že obě našel mrtvé," uvedla sestra obžalovaného.

Odejde s holým zadkem

U soudu ale řekla, že bratrovi už nevěří. Přivedlo ji k tomu několik momentů v jeho chování, které dodnes nepochopila. Jedna situace nastala v okamžiku, kdy Kramnému ještě do Egypta oznámila přes skype, že třetinu majetku zdědí rodina Moniky.

"Nastal výbuch emocí, byl nepříčetný. Říkal, že se s rodinou dělit nebude. Pak řekl, že Monika přišla s holým zadkem a s holým odejde. To už jsem nezvládla, přestala jsem se v pomoci angažovat," uvedla Krečmerová.

Dodala, že při vzájemné komunikaci bratra zajímalo pouze to, zda mu Monika byla nevěrná. "Vůbec se nezabýval tím, že ztratil rodinu. Pak jsem mu přestala důvěřovat a všechno zařizování jsem předala matce," dodala.

S bratrem se po jeho návratu jednou potkala a řekla mu, že mu nevěří. "Vysmál se mi. Řekl, že nejsou žádné důkazy," uvedla Krečmerová.

Syn je dyslektik

Podle matky Kramného Ireny Rychlé je její syn dyslektik a děti se mu ve škole kvůli tomu smály. "Jako dítě byl ale jinak normální a se sestrou měl pěkný vztah," řekla. O smrti snachy a vnučky se dozvěděla 30. července brzy ráno.

"Petr mi volal. Řekl, že obě jsou mrtvé, že neví, co má dělat," uvedla. Dodala, že o případné nevěře snachy se dozvěděla od syna ještě před dovolenou v Egyptě. "Řekl mi ale, že tomu nevěří," uvedla Rychlá.

Řekla také, že případ zničil její vztahy s dcerou Lenkou Krečmerovou. Pohádaly se například kvůli hrobu, kde jsou manželka a dcera obžalovaného pohřbeny. Krečmerová ho přepsala na bratra Moniky Kramné. Zbytku rodiny se to nelíbilo.

"Řekla mi (dcera Lenka), že vrahovi hrob nenechá. Já jí na to řekla, že je svině. Od té doby spolu nemluvíme," řekla Rychlá.

K soudu dorazil i otec Kramného manželky Moniky Erich Niceija. Odmítl vypovídat. "Nedělá mi to dobře. Nechci jitřit rány," vysvětlil.

Vůbec netruchlil

Soudkyni ale potvrdil, že dál trvá na svém nároku na odškodnění. Požaduje čtyři miliony korun. Soudkyně pak přečetla jeho dřívější výpověď. V ní uvedl, že nevěděl o žádných problémech v manželství své dcery a obžalovaného.

Stejně vypovídal i bratr zavražděné Radmil Niceija. Uvedl ale, že jej zarazilo, jak snadno se Kramný se ztrátou manželky a dcery vyrovnal. "Myslel jsem, že se vrátí a bude zlomený. A on byl jiný. Neviděl jsem u něj, že by truchlil," řekl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy