Bratrovi už nevěřím, mám své důvody, řekla sestra Kramného

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2015 16:18
V Ostravě pokračoval druhý den soudního líčení, ve kterém je Petr Kramný obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě. V úterý vypovídali příbuzní.
Soud s Petrem Kramným.
Soud s Petrem Kramným. | Foto: ČTK

Ostrava - Petr Kramný, který čelí obžalobě z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě, byl prý v dětství problémový. Trpěl výbuchy vzteku, býval agresivní a odmítal chodit do školy, řekla v úterý jeho sestra Lenka Krečmerová u soudu v Ostravě, který se případem zabýval druhým dnem.

Uvedla, že už bratrovi nevěří. Kramný v pondělí vinu odmítl. Dnes soud vyslýchá rodinné příslušníky Kramného i jeho ženy, která i s dcerkou zemřela předloni v červenci.

"Bratr byl od dětství problematický. Měl výbuchy vzteku, odmítal chodit do školy, býval agresivní, občas někam utekl a nechtěl se vrátit. Nijak se to ale v rodině neřešilo," řekla Krečmerová.

Dodala, že v dospělosti s bratrem deset let nebyla v kontaktu. Nepohodli se kvůli půjčce. Bavila se jen s bratrovou manželkou a dcerou.

Po smrti švagrové a neteře chtěla rodině pomoci a bratra kontaktovala. "Chtěla jsem dostat Moniku a Klárku do Česka. Maminka mi řekla, že by bylo dobré se s bratrem udobřit. Kontaktovala jsem jej. Řekl, že neví, co se stalo, že obě našel mrtvé," uvedla sestra obžalovaného.

Odejde s holým zadkem

U soudu ale řekla, že bratrovi už nevěří. Přivedlo ji k tomu několik momentů v jeho chování, které dodnes nepochopila. Jedna situace nastala v okamžiku, kdy Kramnému ještě do Egypta oznámila přes skype, že třetinu majetku zdědí rodina Moniky.

"Nastal výbuch emocí, byl nepříčetný. Říkal, že se s rodinou dělit nebude. Pak řekl, že Monika přišla s holým zadkem a s holým odejde. To už jsem nezvládla, přestala jsem se v pomoci angažovat," uvedla Krečmerová.

Dodala, že při vzájemné komunikaci bratra zajímalo pouze to, zda mu Monika byla nevěrná. "Vůbec se nezabýval tím, že ztratil rodinu. Pak jsem mu přestala důvěřovat a všechno zařizování jsem předala matce," dodala.

S bratrem se po jeho návratu jednou potkala a řekla mu, že mu nevěří. "Vysmál se mi. Řekl, že nejsou žádné důkazy," uvedla Krečmerová.

Syn je dyslektik

Podle matky Kramného Ireny Rychlé je její syn dyslektik a děti se mu ve škole kvůli tomu smály. "Jako dítě byl ale jinak normální a se sestrou měl pěkný vztah," řekla. O smrti snachy a vnučky se dozvěděla 30. července brzy ráno.

"Petr mi volal. Řekl, že obě jsou mrtvé, že neví, co má dělat," uvedla. Dodala, že o případné nevěře snachy se dozvěděla od syna ještě před dovolenou v Egyptě. "Řekl mi ale, že tomu nevěří," uvedla Rychlá.

Řekla také, že případ zničil její vztahy s dcerou Lenkou Krečmerovou. Pohádaly se například kvůli hrobu, kde jsou manželka a dcera obžalovaného pohřbeny. Krečmerová ho přepsala na bratra Moniky Kramné. Zbytku rodiny se to nelíbilo.

"Řekla mi (dcera Lenka), že vrahovi hrob nenechá. Já jí na to řekla, že je svině. Od té doby spolu nemluvíme," řekla Rychlá.

K soudu dorazil i otec Kramného manželky Moniky Erich Niceija. Odmítl vypovídat. "Nedělá mi to dobře. Nechci jitřit rány," vysvětlil.

Vůbec netruchlil

Soudkyni ale potvrdil, že dál trvá na svém nároku na odškodnění. Požaduje čtyři miliony korun. Soudkyně pak přečetla jeho dřívější výpověď. V ní uvedl, že nevěděl o žádných problémech v manželství své dcery a obžalovaného.

Stejně vypovídal i bratr zavražděné Radmil Niceija. Uvedl ale, že jej zarazilo, jak snadno se Kramný se ztrátou manželky a dcery vyrovnal. "Myslel jsem, že se vrátí a bude zlomený. A on byl jiný. Neviděl jsem u něj, že by truchlil," řekl.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 5 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy