Bratrovi už nevěřím, mám své důvody, řekla sestra Kramného

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2015 16:18
V Ostravě pokračoval druhý den soudního líčení, ve kterém je Petr Kramný obžalovaný z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě. V úterý vypovídali příbuzní.
Soud s Petrem Kramným.
Soud s Petrem Kramným. | Foto: ČTK

Ostrava - Petr Kramný, který čelí obžalobě z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě, byl prý v dětství problémový. Trpěl výbuchy vzteku, býval agresivní a odmítal chodit do školy, řekla v úterý jeho sestra Lenka Krečmerová u soudu v Ostravě, který se případem zabýval druhým dnem.

Uvedla, že už bratrovi nevěří. Kramný v pondělí vinu odmítl. Dnes soud vyslýchá rodinné příslušníky Kramného i jeho ženy, která i s dcerkou zemřela předloni v červenci.

"Bratr byl od dětství problematický. Měl výbuchy vzteku, odmítal chodit do školy, býval agresivní, občas někam utekl a nechtěl se vrátit. Nijak se to ale v rodině neřešilo," řekla Krečmerová.

Dodala, že v dospělosti s bratrem deset let nebyla v kontaktu. Nepohodli se kvůli půjčce. Bavila se jen s bratrovou manželkou a dcerou.

Po smrti švagrové a neteře chtěla rodině pomoci a bratra kontaktovala. "Chtěla jsem dostat Moniku a Klárku do Česka. Maminka mi řekla, že by bylo dobré se s bratrem udobřit. Kontaktovala jsem jej. Řekl, že neví, co se stalo, že obě našel mrtvé," uvedla sestra obžalovaného.

Odejde s holým zadkem

U soudu ale řekla, že bratrovi už nevěří. Přivedlo ji k tomu několik momentů v jeho chování, které dodnes nepochopila. Jedna situace nastala v okamžiku, kdy Kramnému ještě do Egypta oznámila přes skype, že třetinu majetku zdědí rodina Moniky.

"Nastal výbuch emocí, byl nepříčetný. Říkal, že se s rodinou dělit nebude. Pak řekl, že Monika přišla s holým zadkem a s holým odejde. To už jsem nezvládla, přestala jsem se v pomoci angažovat," uvedla Krečmerová.

Dodala, že při vzájemné komunikaci bratra zajímalo pouze to, zda mu Monika byla nevěrná. "Vůbec se nezabýval tím, že ztratil rodinu. Pak jsem mu přestala důvěřovat a všechno zařizování jsem předala matce," dodala.

S bratrem se po jeho návratu jednou potkala a řekla mu, že mu nevěří. "Vysmál se mi. Řekl, že nejsou žádné důkazy," uvedla Krečmerová.

Syn je dyslektik

Podle matky Kramného Ireny Rychlé je její syn dyslektik a děti se mu ve škole kvůli tomu smály. "Jako dítě byl ale jinak normální a se sestrou měl pěkný vztah," řekla. O smrti snachy a vnučky se dozvěděla 30. července brzy ráno.

"Petr mi volal. Řekl, že obě jsou mrtvé, že neví, co má dělat," uvedla. Dodala, že o případné nevěře snachy se dozvěděla od syna ještě před dovolenou v Egyptě. "Řekl mi ale, že tomu nevěří," uvedla Rychlá.

Řekla také, že případ zničil její vztahy s dcerou Lenkou Krečmerovou. Pohádaly se například kvůli hrobu, kde jsou manželka a dcera obžalovaného pohřbeny. Krečmerová ho přepsala na bratra Moniky Kramné. Zbytku rodiny se to nelíbilo.

"Řekla mi (dcera Lenka), že vrahovi hrob nenechá. Já jí na to řekla, že je svině. Od té doby spolu nemluvíme," řekla Rychlá.

K soudu dorazil i otec Kramného manželky Moniky Erich Niceija. Odmítl vypovídat. "Nedělá mi to dobře. Nechci jitřit rány," vysvětlil.

Vůbec netruchlil

Soudkyni ale potvrdil, že dál trvá na svém nároku na odškodnění. Požaduje čtyři miliony korun. Soudkyně pak přečetla jeho dřívější výpověď. V ní uvedl, že nevěděl o žádných problémech v manželství své dcery a obžalovaného.

Stejně vypovídal i bratr zavražděné Radmil Niceija. Uvedl ale, že jej zarazilo, jak snadno se Kramný se ztrátou manželky a dcery vyrovnal. "Myslel jsem, že se vrátí a bude zlomený. A on byl jiný. Neviděl jsem u něj, že by truchlil," řekl.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy