Psycholožka: Kramný je egoista a narcista, bál se opuštění

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 7. 2015 15:52
Podle znalkyně zažíval Kramný jen málo osobních či pracovních úspěchů. Do jeho vztahu s manželkou vstupovala zlost.
Petr Kramný.
Petr Kramný. | Foto: ČTK

Ostrava - Petr Kramný, který čelí obžalobě z vraždy manželky a dcery během dovolené v Egyptě, trpí podle psycholožky Heleny Khulové poruchou osobnosti. Je to prý narcista a egoista.

Expertka u soudu také řekla, že u něj chybí smutek po ztrátě blízkých.

"Chybí mu schopnost empatie. Je ochotný se podvolit, má sklony k obavám, může působit jako nespolečenský, žárlivý, nedůvěřivý či závistivý," popsala psycholožka osobnost obžalovaného.

Podle ní Kramný v životě zažíval jen málo osobních či pracovních úspěchů. Dodala také, že je průměrně inteligentní.

Z posudku podle Khulové také vyplynulo, že Kramný se bál situace, kdy jej manželka opustí.

Kramný se bál, že ho žena opustí

"Má strach z opuštění. Do vztahu pak vstupuje násilí, zlost, nenávist, hněv. Neschopnost nést ztrátu manželky a následné zklamání může vyvolat až vražedné impulsy," dodala.

Skutečnost, jak rychle Kramný po návratu navazoval nové vztahy, svědčí podle psycholožky o nedostatku citu a o egoismu.

Dodala také, že Kramný může mít sebevražedné myšlenky. S ohledem na svou introvertní povahu je ale nijak neventiluje. Na vlastní život by si ale pravděpodobně nikdy nesáhl.

"Pro provedení sebevraždy ale chybí deprese nebo beznaděj," řekla soudní znalkyně. Dodala, že případná rozšířená sebevražda měla zahrnovat i manželku a dceru.

Netrpí žádnou duševní poruchou

U soudu vypovídala také psychiatrička. Podle ní Kramný netrpí žádnou duševní poruchou. Za své jednání je proto plně odpovědný.

Soud vyslechl i kamarádku zavražděné ženy. Svědkyně s manželkou Kramného pracovala. Dále pak soud četl výpovědi dalších svědků, které není nutné předvolat.

Zazněla tak například výpověď polské turistky, která bydlela ve stejném hotelu jako Kramného rodina. Právě u ní obžalovaný hledal pomoc, když údajně našel, jak tvrdí, mrtvá těla manželky a dcery. "Nevypadal jako trpící osoba," uvedla žena.

Proces bude pokračovat v pátek ráno. Vypovídat bude soudní znalec či první přítelkyně obžalovaného.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy