Manželství Kramných bylo idylické, popsala u soudu svědkyně

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 7. 2015 14:24
Kramný je obžalován z toho, že na dovolené v Egyptě svou manželku a dceru zavraždil elektrickým proudem.
Petr Kramný u soudu.
Petr Kramný u soudu. | Foto: ČTK

Ostrava - Kamarádce Petra a Moniky Kramných Heleně Pechové, která v pátek jako svědkyně vypovídá u Krajského soudu v Ostravě, připadalo jejich manželství jako idylické.

Chovali se pěkně k sobě i k dceři, řekla. Také podle dalšího svědka Miloše Páleše bylo manželství Kramných harmonické.

Kramný je obžalován z toho, že na dovolené v Egyptě svou manželku a dceru zavraždil elektrickým proudem. On to popírá, obě podle něj zemřely nejspíš na otravu.

Pechová znala Kramné asi tři roky, seznámil je manžel, který se znal s Kramným. Vídali se asi čtyřikrát do roka.

Krizi překonali

"Chovali se k sobě hezky. Zdálo se mi, že když jsme byli někde venku, tak Petr byl ten, kdo se víc věnoval Klárce," řekla. Před dovolenou v Egyptě jí Kramná řekla, že v manželství měli krizi, ale blíže to neupřesnila.

Utekla prý z domu, vypnula si telefony. Krizi ale překonali a Kramná Pechové řekla, že je šťastná.

Co se stalo v Egyptě, se Pechová dozvěděla z médií. Vzhledem k tomu, že pracuje ve zdravotnictví, Kramný se jí pak ptal, jestli neví, co mohlo otravu způsobit.

Svědkyně mu řekla, že pokud on jediný otravu přežil, bylo to proto, že byl z nich tří nejtěžší.

Klidný, harmonický vztah

Svědek Miloš Páleš se s Kramným seznámil v předchozím zaměstnání, později se skamarádili. Kramného manželka podle něj byla příjemná, rozuměla si s jeho přítelkyní.

"Měli (Kramní) velmi harmonický vztah, naprosto klidný, vyrovnaný," řekl Páleš. Uvedl, že se mu líbilo, že se chovali hezky ke své dceři.

Vypověděl ale, že mu Kramný řekl, že má jeho žena dva účty na Facebooku. Také prý Kramnému někdo řekl, že ho Monika podvedla.

Páleš uvedl, že Kramnému řekl, ať tomu nevěří, že mu možná někdo závidí harmonický vztah.

Soudkyně chce číst 21 výpovědí

Soudkyně navrhla čtení výpovědí 21 svědků. U pěti z nich to obžalovaný po poradě s obhájkyní odmítl, chce je předvolat k hlavnímu líčení.

Jeho obhájkyně Jana Rejžková novinářům řekla, že to jsou svědci, kteří se mohou velmi relevantně vyjádřit k tomu, zda měl Kramný znalosti z práce s elektřinou.

"Pro mě z těch svědků nejzásadnější je doktorka Čepická, což je psycholožka, která byla vyslána Blue Style na místo a byla s ním v kontaktu. Je jediná schopna se vyjádřit k tomu, v jakém stavu psychickém a rozpoložení ho potkala bezprostředně poté, co našel svoji manželku a dceru mrtvou," řekla Rejžková.

Výpovědi svědků, které zazněly v soudní síni, byly podle ní reprodukovány s odstupem času a svědci hodnotili, jak by se chovali oni. Na jejich výpovědích se přitom podle advokátky odráží i enormní mediální zájem.

Rejžková řekla, že obžalovaný ve čtvrtek před začátkem hlavního líčení navštívil psycholožku. Kramný je podle obhájkyně v napětí, připravuje se na hlavní líčení a nepodceňuje žádnou výpověď.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Pokud bude před volbami pandemický či nouzový stav, lidé v karanténě budou moci hlasovat do přenosných schránek či z auta. Návrh schválila vláda

před 46 minutami

Potíže v kontejnerové dopravě mohou trvat až do Vánoc, varují experti

Problémy v globální kontejnerové dopravě zřejmě jen tak nezmizí, naopak je pravděpodobné, že se udrží minimálně do konce roku. To znamená, že v rušné předvánoční sezoně se mohou objevovat i prodlevy v zásobování. Tvrdí to experti z odvětví, na které se odvolává BBC. Výskyt nákazy novým koronavirem v jihočínské provincii Kuang-tung, která je klíčová pro mezinárodní obchod, způsobil akutní problémy v místních přístavech. Nakládka i vykládka zboží se tak zpožďuje. Znamená to, že potíže v globálních dodavatelských řetězcích, které začaly být citelnější loni po vypuknutí pandemie, se ještě zhoršily. A než se následný dominový efekt vyřeší, to zřejmě potrvá měsíce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy