Manželství Kramných bylo idylické, popsala u soudu svědkyně

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 7. 2015 14:24
Kramný je obžalován z toho, že na dovolené v Egyptě svou manželku a dceru zavraždil elektrickým proudem.
Petr Kramný u soudu.
Petr Kramný u soudu. | Foto: ČTK

Ostrava - Kamarádce Petra a Moniky Kramných Heleně Pechové, která v pátek jako svědkyně vypovídá u Krajského soudu v Ostravě, připadalo jejich manželství jako idylické.

Chovali se pěkně k sobě i k dceři, řekla. Také podle dalšího svědka Miloše Páleše bylo manželství Kramných harmonické.

Kramný je obžalován z toho, že na dovolené v Egyptě svou manželku a dceru zavraždil elektrickým proudem. On to popírá, obě podle něj zemřely nejspíš na otravu.

Pechová znala Kramné asi tři roky, seznámil je manžel, který se znal s Kramným. Vídali se asi čtyřikrát do roka.

Krizi překonali

"Chovali se k sobě hezky. Zdálo se mi, že když jsme byli někde venku, tak Petr byl ten, kdo se víc věnoval Klárce," řekla. Před dovolenou v Egyptě jí Kramná řekla, že v manželství měli krizi, ale blíže to neupřesnila.

Utekla prý z domu, vypnula si telefony. Krizi ale překonali a Kramná Pechové řekla, že je šťastná.

Co se stalo v Egyptě, se Pechová dozvěděla z médií. Vzhledem k tomu, že pracuje ve zdravotnictví, Kramný se jí pak ptal, jestli neví, co mohlo otravu způsobit.

Svědkyně mu řekla, že pokud on jediný otravu přežil, bylo to proto, že byl z nich tří nejtěžší.

Klidný, harmonický vztah

Svědek Miloš Páleš se s Kramným seznámil v předchozím zaměstnání, později se skamarádili. Kramného manželka podle něj byla příjemná, rozuměla si s jeho přítelkyní.

"Měli (Kramní) velmi harmonický vztah, naprosto klidný, vyrovnaný," řekl Páleš. Uvedl, že se mu líbilo, že se chovali hezky ke své dceři.

Vypověděl ale, že mu Kramný řekl, že má jeho žena dva účty na Facebooku. Také prý Kramnému někdo řekl, že ho Monika podvedla.

Páleš uvedl, že Kramnému řekl, ať tomu nevěří, že mu možná někdo závidí harmonický vztah.

Soudkyně chce číst 21 výpovědí

Soudkyně navrhla čtení výpovědí 21 svědků. U pěti z nich to obžalovaný po poradě s obhájkyní odmítl, chce je předvolat k hlavnímu líčení.

Jeho obhájkyně Jana Rejžková novinářům řekla, že to jsou svědci, kteří se mohou velmi relevantně vyjádřit k tomu, zda měl Kramný znalosti z práce s elektřinou.

"Pro mě z těch svědků nejzásadnější je doktorka Čepická, což je psycholožka, která byla vyslána Blue Style na místo a byla s ním v kontaktu. Je jediná schopna se vyjádřit k tomu, v jakém stavu psychickém a rozpoložení ho potkala bezprostředně poté, co našel svoji manželku a dceru mrtvou," řekla Rejžková.

Výpovědi svědků, které zazněly v soudní síni, byly podle ní reprodukovány s odstupem času a svědci hodnotili, jak by se chovali oni. Na jejich výpovědích se přitom podle advokátky odráží i enormní mediální zájem.

Rejžková řekla, že obžalovaný ve čtvrtek před začátkem hlavního líčení navštívil psycholožku. Kramný je podle obhájkyně v napětí, připravuje se na hlavní líčení a nepodceňuje žádnou výpověď.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy