Kramného manželka Monika měla dvě tváře, popsala svědkyně

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 7. 2015 21:12
U ostravského soudu čtvrtým dnem pokračoval soud s Petrem Kramným, který je obžalovaný z vraždy své manželky a dcery během dovolené v Egyptě.
Petr Kramný
Petr Kramný | Foto: ČTK

Ostrava - Před Krajským soudem v Ostravě vypovídal v kauze Petra Kramného obviněného z vraždy manželky a dcery v Egyptě spolupracovník a kamarád rodiny Petr Kanči. Už před výslechem novinářům řekl, že nevěří tomu, že by Kramný rodinu zabil.

Stejného názoru je i jeho žena Adriana, která ale k soudu není předvolaná. U soudu pak Kanči přiznal, že byl ochoten půjčit Kramnému pas, aby mohl vycestovat z Egypta, o což ho obžalovaný žádal.

Pas měl Kramnému do Egypta dopravit někdejší spolupracovník Daniel Buda, který ve čtvrtek před soudem také svědčil. Z výslechu z přípravného řízení vyplynulo, že jeho odlet do Egypta už byl naplánován, ale mezitím se Kramný mohl vrátit zpět do vlasti.

Buda ho nakonec vyzvedl na letišti v Praze a vezl ho k rodičům. Cestou podle něj Kramný několikrát plakal. Podle Budy se o manželce i dceři vyjadřoval vždy hezky.

Soudkyně během jednání četla také přepisy hovorů mezi Kramným, Budou a dalším bývalým spolupracovníkem Stanislavem Škorpíkem, z nichž vyplývalo, že společně probírali, jak od médií získat peníze za články.

O nevěře nic nevím

Kanči znal Moniku Kramnou déle než jejího manžela, protože s Kančiho ženou se kamarádila už od 18 let. "Udržovali jsme kamarádský vztah, s Petrem jsme neměli žádné problémy. Monika byla temperamentnější," uvedl Kanči.

Podle něj se změnila po svatbě, zřejmě si myslela, že na tom bude finančně lépe. "Staral se o ni, snažil se vydělávat. Monika byla po svatbě nad námi taková nadřazenější," uvedl Kanči. Když se páru narodila dcera Klárka, byli podle svědka šťastní jako každá jiná rodina, oba se o ni starali.

U soudu Kanči tvrdil, že o případné nevěře se s Kramným nebavili, takové informace měl jen z doslechu, společně ten problém nikdy neřešili. V přípravném řízení ale uvedl, že přímo s Kramným probíral, že mu žena byla nevěrná.

Kanči před soudem zároveň uvedl, že manželka Kramného trávila dost času na počítači, hlavně na Facebooku.

Kramného žena bývala náladová a žárlivá

Sebevražedné sklony podle něj Kramný nemá, jeho žena ale měla labilnější povahu a bývala náladová i žárlivá. O úmrtí Moniky a Kláry se Kanči dozvěděl na dovolené, kam mu nakonec volal i sám Kramný.

"Brečel, že se stala hrozná věc. Brečel a moc mu nebylo rozumět. Bylo to hrozné. Říkal, že Monika s Klárkou jsou mrtvé, že jsou otrávené. Hovor nebyl nějak dlouhý," uvedl Kanči.

Podle něj mu Kramný řekl, že celé rodině bylo špatně. "Petr říkal, že chtěl posunout Klárku a už nedýchala a byla studená, že z toho byl v šoku a nevěděl, co má dělat, že ji otočil a dával první pomoc. Řval na Moniku, ať vstává, a ona nereagovala," řekl před soudem Kanči.

Svědkyně a sousedka rodiny S.C. ve své výpovědi přiznala, že se doslechla od kamarádky o nevěře Moniky Kramné s Jánem Ryboněm, který má dnes u soudu rovněž vypovídat.

Její manžel N.C., který je také předvolán, o nevěře podle ní řekl Kramnému. Ten se na nevěru své ženy svědkyně prostřednictvím SMS zpráv znovu dotazoval i z Egypta, jen několik dnů po úmrtí obou žen.

Monika měla ráda luxus

Podle Cieślarové měla Monika ráda luxus. "Měla dvě tváře. Dokázala pomlouvat a být až zlá, ale na druhou stranu uměla být milá, dokázala udělat pro mě cokoliv, byla citlivá," řekla Cieślarová.

Fotografie, které v hotelovém pokoji pořídila egyptská policie a po středečním jednání je nechal do spisu založit státní zástupce Vít Legerský, podle obhájkyně Kramného Jany Rejžkové potvrzují skutečnosti, které její klient uvádí před soudem.

"Fotografie, které včera (ve středu) státní zástupce předal do spisu, jsou oficiální fotodokumentace egyptské policie z místa činu. Je s podivem, že ta fotodokumentace přišla skutečně až po takové době. Musím říct, že tyto fotografie zcela dosvědčují to, co můj klient vypovídal, tedy to, jak našel svoji manželku a dceru," uvedla Rejžková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy