Hřib hned v úvodu setkání prohlásil, že nebyl spokojen s postupem úřadu při odstraňování sprejerského nápisu z Karlova mostu. Zkritizoval délku schvalovacího procesu i dobu, po kterou měli restaurátoři nápis z pilíře mostu odstraňovat.
Příště by podle primátora měli jeho náměstek Adam Scheinherr, pod kterého spadá Technická správa komunikací (TSK) jako zadavatel čisticích prací, a radní pro kulturu Hana Třeštíková (oba Praha Sobě) zařídit lepší zvládnutí takového procesu.
Černý ukázal čištění pomocí horké vody a páry, kterou použil i na čištění Karlova mostu. Dál představil čištění párou a vysavačem, které podle něj nezanechává stopy po stékání, nebo čištění s pomocí rozdrcených ořechových slupek.
Firma Narran zase ukázala, jak lze sprejerský nápis odstranit laserem. Podle ředitele firmy Pavla Dvořáčka mají zkušenost s čištěním pískovce, a proto magistrátu nabízeli pomoc i s odstraněním nápisu z Karlova mostu.
Černý odstranil bez souhlasu nápis na pilíři Karlova mostu v neděli 28. července brzy ráno. Po odstranění graffiti vysokotlakou vapkou, kterou použil, zůstaly na kamenech zbytky barvy. Laboratorní zkoumání ale ukázalo, že zdivo památky nebylo nepovoleným způsobem čištění poškozeno. Restaurátor Jan Mjartan, který s TSK uzavřel smlouvu na očištění Karlova mostu, práci dokončí. Mjartan má na dočištění čas podle platné smlouvy do 15. srpna, potvrdila mluvčí TSK Barbora Lišková.
Černý, který se přihlásil kvůli nepovolenému očištění mostu, o víkendu zveřejnil, že v roce 2000 dostal dvacetiletý trest za vraždu své manželky, se kterou se rozváděl, a jejího nového přítele. Vrchní soud mu trest snížil na 17 let. Ve vězení si odpykal necelých 12 let.