občerstvení

Politik z Jilemnice za občerstvení s tvarem Z stíhán nebude, rezignovat nemíní

Zastupitel Jilemnice Bronislav Kalvoda (SPD) umístil na sociální síť fotografie chlebíčků nazdobených sýry ve tvaru písmene Z o předminulém víkendu. Písmeno Z mimo jiné symbolizuje ruskou agresi na Ukrajině. Policie ale nezjistila nic protizákonného. "V této věci jsme provedli šetření, které jsme zakončili uložením věci, což znamená, že poznatky z naší prověrky nevedly k zahájení trestního řízení nebo k postoupení věci do správního řízení. Muž, kterého jsme v této souvislosti vyslechli, se k podpoře ruské invaze na Ukrajinu nepřihlásil a písmena Z na občerstvení, které vyfotil a fotografie pak zveřejnil na svém facebookovém profilu, vysvětlil stejně nám, jako předtím novinářům tím, že představují křestní jméno jeho přítelkyně Zuzany," řekla regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Kalvoda ve čtvrtek uvedl, že na místo zastupitele rezignovat nehodlá. "Nic jsem neprovedl," uvedl. Za směrodatný považuje i výsledek policejního vyšetřování.

Na výzvě k rezignaci ale starosta Jilemnice David Hlaváč (ODS) trvá. "Ať policie zjistila cokoliv, nadále si myslím, že ta jeho propagace nebyla v kontextu doby adekvátní," řekl ve čtvrtek. Rada města už dříve odvolala Kalvodu z funkce předsedy i člena komise dopravy a veřejného pořádku.

Zdroj: ČTK
Pokračovat