Foto: Kvalitní benzin už nestačí. Pumpy lákají na nové a zdravější občerstvení

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Síť Shell představila v prosinci nový koncept občerstvení pro dálniční čerpací stanice nazvaný delibyShell. Stravovací koutky mohou lidé navštívit v Příšovicích u Turnova (D10) a Popůvkách u Brna (D1). V roce 2018 by se mělo přidat dalších deset stanic.
Firma mluví o čtyřech hlavních pilířích – novém rychlém občerstvení, kvalitní kávě, fresh baru a příjemném posezení. "Nabízíme velmi vysokou kvalitu kávy – máme vlastní kávu deli2go a na všech dálničních stanicích kávu Costa Coffee," říká mluvčí Shell v ČR Petr Šindler. Firma vedle toho zahájila spolupráci s fresh barem Fruitisimo, který se momentálně nachází na čtyřech dálničních stanicích - Všechlapech, Rozvadově, Příšovicích a Popůvkách.
V nabídce nově upravených stanic v Popůvkách na D1 a v Příšovicích na D11 je nyní standardně teplá polévka a úplnou novinkou jsou pak speciality z grilu. Nechybí dětské menu, oblíbené wrapy nebo rozšířená nabídka hot dogů. V nabídce studené kuchyně je třeba čerstvě připravovaný fit croissant s krabí pomazánkou.
Shell spolupracuje s profesionálním šéfkuchařem Filipem Sajlerem. "Společně se specialisty společnosti Shell vytvořil šest jídel reflektujících nejmodernější gastronomické trendy. Tři z nich budou v rámci předbaleného sortimentu dostupné také na většině čerpacích stanic Shell. Příkladem je poslední dobou velmi oblíbená bageta bánh mi, jejíž původní receptura pochází z Vietnamu. Filip je rovněž autorem receptury jednoho amerického hot dogu nebo krůtí šunky ve švédském chlebu s fíky a špenátem," upřesňuje mluvčí.
Foto: Eva Srpová
Jana Kohoutová Jana Kohoutová
29. 12. 2017 7:25
Shell, MOL, Benzina i OMV investují do nabídky občerstvení. Podívejte se, jak z vás čerpací stanice chtějí dostat víc peněz než jen za pohonné hmoty.

 

 
 
 
 

Právě se děje

před 32 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy