Foto: Kvalitní benzin už nestačí. Pumpy lákají na nové a zdravější občerstvení

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Síť Shell představila v prosinci nový koncept občerstvení pro dálniční čerpací stanice nazvaný delibyShell. Stravovací koutky mohou lidé navštívit v Příšovicích u Turnova (D10) a Popůvkách u Brna (D1). V roce 2018 by se mělo přidat dalších deset stanic.
Firma mluví o čtyřech hlavních pilířích – novém rychlém občerstvení, kvalitní kávě, fresh baru a příjemném posezení. "Nabízíme velmi vysokou kvalitu kávy – máme vlastní kávu deli2go a na všech dálničních stanicích kávu Costa Coffee," říká mluvčí Shell v ČR Petr Šindler. Firma vedle toho zahájila spolupráci s fresh barem Fruitisimo, který se momentálně nachází na čtyřech dálničních stanicích - Všechlapech, Rozvadově, Příšovicích a Popůvkách.
V nabídce nově upravených stanic v Popůvkách na D1 a v Příšovicích na D11 je nyní standardně teplá polévka a úplnou novinkou jsou pak speciality z grilu. Nechybí dětské menu, oblíbené wrapy nebo rozšířená nabídka hot dogů. V nabídce studené kuchyně je třeba čerstvě připravovaný fit croissant s krabí pomazánkou.
Shell spolupracuje s profesionálním šéfkuchařem Filipem Sajlerem. "Společně se specialisty společnosti Shell vytvořil šest jídel reflektujících nejmodernější gastronomické trendy. Tři z nich budou v rámci předbaleného sortimentu dostupné také na většině čerpacích stanic Shell. Příkladem je poslední dobou velmi oblíbená bageta bánh mi, jejíž původní receptura pochází z Vietnamu. Filip je rovněž autorem receptury jednoho amerického hot dogu nebo krůtí šunky ve švédském chlebu s fíky a špenátem," upřesňuje mluvčí.
Foto: Eva Srpová
Jana Kohoutová Jana Kohoutová
29. 12. 2017 7:25
Shell, MOL, Benzina i OMV investují do nabídky občerstvení. Podívejte se, jak z vás čerpací stanice chtějí dostat víc peněz než jen za pohonné hmoty.

 

 
 
 
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy