Foto: McDonald´s je v Česku už čtvrt století. Podívejte se, jak šel čas se "zázrakem chutí a vůní"

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Slavnostního otevření se účastnila tehdejší americká velvyslankyně Shirley Temple-Blacková (vpravo). Vlevo od ní stojí Karel Suk, bývalý ředitel hotelu Vladimír v Ústí nad Labem, který se stal prvním vedoucím provozovny.
První den přišlo hamburgery a hranolky ochutnat 11 000 návštěvníků. Big Mac stál 48 korun - za tehdejší průměrnou mzdu 4 644 Kč si jich člověk mohl koupit necelých sto.
V počáteční nabídce bylo pět typů burgerů (Hamburger, Double Hamburger, Cheeseburger, Double Cheeseburger, Big Mac), hranolky, zmrzlina s výběrem tří polev a mléčné šejky se třemi příchutěmi.
"Dodnes oblíbenou jablečnou taštičku jsme též měli od začátku. V původní nabídce nápojů pak byla Coca-Cola, Fanta, Sprite a překapávaná káva z konvičky," říká Zuzana Svobodová, současná ředitelka komunikace McDonald's pro Českou a Slovenskou republiku.
Foto: McDonald’s
Iva Špačková Iva Špačková
13. 3. 2017 7:31
V březnu 1992 otevřel řetězec McDonald´s první pobočku v Česku. Podívejte se, jaké emoce přinášel a jak se podoba těchto fastfoodů postupně měnila.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Američan Snowden získal ruské občanství, patřičný dekret podepsal Putin

Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, který před téměř deseti lety zveřejnil utajované informace o americké elektronické špionáži, získal ruské občanství. Patřičný dekret podepsal prezident Vladimir Putin, uvedly dnes tiskové agentury.

Devětatřicetiletý Snowden je jedním z více než sedmi desítek cizinců, kterým nyní úřady udělily ruské občanství. Výnos s jejich jmény byl zveřejněn na oficiálních vládních stránkách.

Edward Snowden je bývalý spolupracovník americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA). V roce 2013 zveřejnil utajované informace tajných služeb, jež mimo jiné dokládaly, že rozvědky sbíraly telefonní záznamy týkající se milionů Američanů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Nález čtyř mrtvých v Měšicích policie vyšetřuje jako trojnásobnou vraždu a sebevraždu

Kriminalisté vyšetřují případ čtyř mrtvých nalezených v Měšicích u Prahy jako trojnásobnou vraždu a následnou sebevraždu. Mrtvými jsou dva dospělí a dvě děti, jde zřejmě o rodinnou tragédii, uvedla v pondělí policie na twitteru.

Těla bez známek života byla nalezena v rodinném domě. "Na místě intenzivně pracují středočeští kriminalisté, výjezdová skupina a znalci," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy