Foto: McDonald´s je v Česku už čtvrt století. Podívejte se, jak šel čas se "zázrakem chutí a vůní"

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Slavnostního otevření se účastnila tehdejší americká velvyslankyně Shirley Temple-Blacková (vpravo). Vlevo od ní stojí Karel Suk, bývalý ředitel hotelu Vladimír v Ústí nad Labem, který se stal prvním vedoucím provozovny.
První den přišlo hamburgery a hranolky ochutnat 11 000 návštěvníků. Big Mac stál 48 korun - za tehdejší průměrnou mzdu 4 644 Kč si jich člověk mohl koupit necelých sto.
V počáteční nabídce bylo pět typů burgerů (Hamburger, Double Hamburger, Cheeseburger, Double Cheeseburger, Big Mac), hranolky, zmrzlina s výběrem tří polev a mléčné šejky se třemi příchutěmi.
"Dodnes oblíbenou jablečnou taštičku jsme též měli od začátku. V původní nabídce nápojů pak byla Coca-Cola, Fanta, Sprite a překapávaná káva z konvičky," říká Zuzana Svobodová, současná ředitelka komunikace McDonald's pro Českou a Slovenskou republiku.
Foto: McDonald’s
Iva Špačková Iva Špačková
13. 3. 2017 7:31
V březnu 1992 otevřel řetězec McDonald´s první pobočku v Česku. Podívejte se, jaké emoce přinášel a jak se podoba těchto fastfoodů postupně měnila.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy