Rychlá obsluha i výhodné ceny: před 80 lety otevřeli bratři McDonaldovi první podnik

Rychlá obsluha i výhodné ceny: před 80 lety otevřeli bratři McDonaldovi první podnik
Než byznys s rychlým občerstvením převzal Ray Kroc, starali se o značku její dva zakladatelé – Richard a Maurice McDonaldovi, bratři původem z Manchesteru v New Hampshiru. Na snímku z roku 1948 pózují na místě historicky první restaurace McDonald’s. Tu založili v roce 1940 v kalifornském San Bernardinu, o osm let později ale podnik prošel kompletní přeměnou a znovuotevřením.
Lidé si mohli zakoupit burgery, hranolky a mléčné shaky, popisuje v knize The restaurant: a history of eating out její autor William Sitwell.
Pohled na první restauraci - nebo spíše stánek - dnes světoznámého řetězce rychlého občerstvení. Tehdy ještě ani nebylo možné sníst si jídlo uvnitř, nýbrž šlo v podstatě jen o výdejní místo.
Se značkou je neodmyslitelně spjato také logo ve formě dvou zahnutých zlatých oblouků (v anglickém originále "the golden arches"), které symbolizují písmeno M. Za návrhem stojí americký architekt Stanley Clark Meston.
Foto: McDonald's Int.
Adéla Očenášková Dan Poláček Adéla Očenášková, Dan Poláček
Aktualizováno 15. 5. 2020 10:41
Bratři Richard a Maurice McDonaldovi otevřeli přesně před osmdesáti lety v jihokalifornském městě San Bernardino podnik zvaný McDonald’s Bar-B-Q. Ten se od podobných restaurací tenkrát ještě ničím příliš nelišil, právě 15. května 1940 se ale začala psát historie dnes světoznámého řetězce rychlého občerstvení. O pár let později značku převzal americký obchodník českého původu Ray Kroc.
 

Právě se děje

Další zprávy