Do Česka míří Mr. Kebab, do pěti let chce mít nejméně 15 prodejen

Petr Kučera Petr Kučera
24. 7. 2017 18:07
První prodejna slovenské sítě Mr. Kebab se otevře v září v Kladně, v listopadu pak přibudou České Budějovice. V dalším roce jsou v plánu tři nebo čtyři pobočky.
Mr. Kebab
Mr. Kebab | Foto: Mr. Kebab

Praha - Do Česka vstupuje nová franšízová síť rychlého občerstvení nazvaná Mr. Kebab. První provozovny otevře v září v kladenském obchodním centru Central a v listopadu v českobudějovickém nákupním centru IGY.

"Budoucí rok plánujeme v Česku otevřít další tři nebo čtyři pobočky a do pěti let bychom chtěli otevřít minimálně 15 franšíz po celé republice," říká Ľubor Lelovits, zakladatel a výkonný ředitel Mr. Kebab.

Mr. Kebab
Mr. Kebab | Foto: Mr. Kebab

O rozšíření původně slovenského konceptu na český trh se stará společnost Czech Retail Franchising, která spolupracuje se sítí ovocných barů Fruitisimo a v minulosti se sítí Sportisimo.

První prodejna Mr. Kebab otevřela ve slovenských Košicích v roce 2005, poté přibyla ještě jedna pobočka v Košicích a jedna v Žilině. Přidala se také značka Mr. Snack, doplňkový fast food se sladkostmi a dezerty.

Podle Petra Kutíka, jednatele Czech Retail Group, může koncept uspět díky tomu, že působí jako řetězec, kdežto dosud v Česku nabízejí kebab jen jednotliví prodejci. Síť se má rozvíjet ve velkých městech, v obchodních centrech, ale také například v dopravních uzlech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy