Do Česka míří Mr. Kebab, do pěti let chce mít nejméně 15 prodejen

Petr Kučera Petr Kučera
24. 7. 2017 18:07
První prodejna slovenské sítě Mr. Kebab se otevře v září v Kladně, v listopadu pak přibudou České Budějovice. V dalším roce jsou v plánu tři nebo čtyři pobočky.
Mr. Kebab
Mr. Kebab | Foto: Mr. Kebab

Praha - Do Česka vstupuje nová franšízová síť rychlého občerstvení nazvaná Mr. Kebab. První provozovny otevře v září v kladenském obchodním centru Central a v listopadu v českobudějovickém nákupním centru IGY.

"Budoucí rok plánujeme v Česku otevřít další tři nebo čtyři pobočky a do pěti let bychom chtěli otevřít minimálně 15 franšíz po celé republice," říká Ľubor Lelovits, zakladatel a výkonný ředitel Mr. Kebab.

Mr. Kebab
Mr. Kebab | Foto: Mr. Kebab

O rozšíření původně slovenského konceptu na český trh se stará společnost Czech Retail Franchising, která spolupracuje se sítí ovocných barů Fruitisimo a v minulosti se sítí Sportisimo.

První prodejna Mr. Kebab otevřela ve slovenských Košicích v roce 2005, poté přibyla ještě jedna pobočka v Košicích a jedna v Žilině. Přidala se také značka Mr. Snack, doplňkový fast food se sladkostmi a dezerty.

Podle Petra Kutíka, jednatele Czech Retail Group, může koncept uspět díky tomu, že působí jako řetězec, kdežto dosud v Česku nabízejí kebab jen jednotliví prodejci. Síť se má rozvíjet ve velkých městech, v obchodních centrech, ale také například v dopravních uzlech.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy