Do Česka vstupuje síť Mr. Kebab, do pěti let chce mít dvacet poboček

Po Kladně chce Mr. Kebab otevřít pobočku v českobudějovickém IGY centru, příští rok pak mají přibýt čtyři v dalších městech včetně Prahy.
Mr. Kebab na Slovensku.
Mr. Kebab na Slovensku. | Foto: Mr. Kebab

Kladno, Praha - Do Česka vstupuje nová franšízová síť rychlého občerstvení nazvaná Mr. Kebab. První provozovnu otevřela v pátek v kladenském obchodním centru Central.

Proč expanze začala právě v Kladně, tedy mimo hlavní město? "Je tu menší konkurence, nižší nájmy a snadněji se zvládá marketing," vysvětluje Petr Kutík, spolumajitel společnosti Czech Retail Group, která do tuzemska tento fast food přivedla.

Mr. Kebab v Kladně
Mr. Kebab v Kladně | Foto: Czech Retail Group

Do konce roku chce Mr. Kebab otevřít pobočku v českobudějovickém IGY centru, příští rok pak mají přibýt čtyři restaurace v dalších městech včetně Prahy. Do pěti let firma plánuje nejméně dvě desítky franšízových poboček. 

"Když se řekne burger, vybaví se vám McDonald's, když se řekne kuře, vybaví se vám KFC. U kebabu nic takového neexistuje. Přitom majitelé obchodních center by v nich rádi měli jednu značku kebabu. Tento pokrm tam nyní chybí," říká Kutík k tomu, proč může řetězec podle něj uspět.

Zákazníky by podle něj měla do sítě Mr. Kebab lákat prověřená kvalita a také to, že kebab bude všude stejný.

Síť, která se má rozvíjet formou franšíz, založil Lubor Lelovits. První prodejnu Mr. Kebab otevřel ve slovenských Košicích v roce 2005, poté přibyla ještě jedna pobočka v Košicích a jedna v Žilině. Přidala se také značka Mr. Snack, doplňkový fast food se sladkostmi a dezerty.

Firma Czech Retail Group, která se o zavedení řetězce do Česka stará, spolupracovala například na rozvoji Sportisima a provozuje několika prodejen ovocných barů Fruitisimo.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy