Minsk

Minsk kvůli "destruktivním aktivitám" vyhostil dva britské diplomaty

Minsk vyhostil dva britské diplomaty, které označil za nežádoucí osoby. Oznámila to v pondělí agentura Ria Novosti s odvoláním na běloruské ministerstvo zahraničí. Podle běloruské diplomacie se dvojice dopustila "destruktivních aktivit", které nejsou slučitelné se statusem diplomata.

"Toto rozhodnutí… učinila běloruská strana s ohledem na potvrzenou destruktivní povahu aktivit těchto osob," řekl mluvčí běloruského ministerstva zahraničí Anatolij Glaz televizní stanici ONT. "Podle informací bezpečnostních složek tito lidé shromažďovali informace o vnitropolitické situaci v Bělorusku a průběhu protestů," uvedl dále kanál ONT.

Podle agentury Interfax byli vyhoštěni vojenský atašé a velvyslancova zástupkyně.

Zdroj: ČTK

Opozice spustila v Minsku sběr podpisů za odvolání poslanců

Ve dvou desítkách volebních okruhů v Minsku přívrženci opozice zahájili kroky, které mohou vést k odvolání poslanců, oznámil dnes zpravodajský server Tut.by. Stalo se tak poté, co na právo občanů odvolat svého zástupce v zákonodárném sboru pro ztrátu důvěry, zakotvené v zákoně, upozornil jeden z členů vedení koordinační rady, vytvořené opozicí.

"Ze 110 poslanců jich 109 jen kouká na to, co se děje v zemi, ale nic nedělá, přestože jsou povinni hájit zájmy svých voličů. Voliči ale mají právo odvolat svého poslance," prohlásil člen koordinační rady, bývalý ministr kultury Pavel Latuška.

Zdroj: ČTK
Pokračovat