léčebna

Z léčebny v Dobřanech utekl muž, trpí duševní poruchou a může být agresivní

Policie pátrá po jedenačtyřicetiletém Petru Čtvrtníkovi, který v pátek utekl z psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku. Trpí duševní poruchou a mohl by být agresivní vůči ostatním. Policie o tom informovala na Twitteru. Lidé mohou informace o pohřešovaném muži sdělit na linku 158.

Muž utekl v pátek kolem 13:00. Hospitalizován byl dobrovolně. Je vysoký 175 až 181 centimetrů, hubené postavy. Má hnědé oči a delší šedočerné vlasy. Při odchodu ze zdravotnického zařízení měl na sobě nemocniční teplákovou soupravu.

"Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešované osoby, aby neprodleně podali zprávu na jakoukoliv služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158," uvedla mluvčí policie Eva Červenková.

Zdroj: ČTK

Při požáru v léčebně narkomanů v Rusku zemřeli čtyři lidé, policie zadržela ředitelku kliniky

Nejméně čtyři lidé přišli o život a další dva utrpěli zranění při požáru, který v noci na čtvrtek v jihoruském Krasnojarsku vypukl v soukromé klinice specializované na léčbu narkomanů. Oznámila to agentura Interfax. Ředitelku kliniky vyšetřovatelé zadrželi kvůli podezření z poskytování služeb neodpovídajících bezpečnostním požadavkům s následkem úmrtí dvou a více osob z nedbalosti. Pětačtyřicetileté ženě hrozí až desetileté vězení.

Hasičům se podařilo požár uhasit krátce po středoevropské půlnoci. Z budovy zachránili 16 osob. Požár podle záchranářů nejspíše vypukl v jedné ordinaci kliniky, která se nachází v přízemí a v prvním patře bytového domu v sibiřském městě s více než milionem obyvatel.

Zdroj: ČTK
Pokračovat