kolona

Dálnici D1 u Prahy zablokovala hromadná nehoda, jedna žena při ní zemřela

Při hromadné nehodě na 11. kilometru dálnice D1 v pátek odpoledne zemřela žena, která jako spolujezdkyně cestovala v dodávce. Další tři lidé se vážně zranili. Dálnice byla ve směru na Brno uzavřená zhruba dvě hodiny. Vytvořily se dlouhé kolony, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Na dálnici havarovala po 14:00 dvě osobní auta, dvě dodávky a motorka. "Jednoho těžce zraněného hasiči vyprošťovali," uvedl Gabriel. Na místo letěl i vrtulník záchranné služby. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové motorkář utrpěl vážné poranění páteře, vrtulník ho po intenzivní lékařské péči přepravil do pražské nemocnice Motol. Ostatní zraněné převezla záchranná služba do dalších pražských nemocnic. Okolnosti a příčinu nehody vyšetřuje policie.

Nehoda se stala u křížení dálnice s Pražským okruhem. Kolona aut na dálnici sahala až k sedmému kilometru D1. Řidiči mohli sjíždět na exitu 6 Průhonice. Kolem 16:00 se kolony rozjely, úsek byl průjezdný jedním jízdním pruhem, až do podvečera zde byl velmi hustý provoz. Zcela průjezdná byla dálnice před 18:00.

Zdroj: ČTK
Pokračovat