Kalifornie

Při požáru v severní Kalifornii zahynuli tři lidé, obětí je už jedenáct

Při požáru v severní Kalifornii zahynuli další tři lidé. Letošní bilance řádění živlu v nejlidnatějším státě USA tím stoupla na 11 obětí. Mrtvá těla byla nalezena v okrese Butte severně od hlavního města Sacramenta, sdělil místní šerif Kory Honea. V oblasti shořelo či bylo poškozeno na 2000 domů.

Dosud neidentifikovaná těla se nacházela na dvou místech, sdělil na tiskové konferenci ve středu večer (nad ránem SELČ) Honea.

Shluk požárů v severní Kalifornii, jehož ohnisko je zhruba 300 kilometrů severně od San Franciska, se během středy rychle rozšířil a přiměl k evakuaci tisíce lidí. Podle hasičů bylo poškozeno či zcela zničeno 2000 budov.

Zdroj: ČTK

U Kalifornie se potopilo bojové vozidlo námořní pěchoty USA. Jeden mrtvý a osm se pohřešuje

 U jižního pobřeží Kalifornie se potopilo obojživelné bojové vozidlo s 15 příslušníky americké námořní pěchoty a jedním námořníkem. Nehoda si vyžádala jednoho mrtvého a dalších osm lidí se pohřešuje, uvedla s odvoláním na úřady agentura AP.

Vozidlo připomínající mořský tank se vydalo od břehů ostrova San Clemente využívaného námořnictvem k lodi amerického námořnictva v rámci rutinního vojenského cvičení ve čtvrtek večer, následně však podle mluvčího námořní pěchoty ohlásilo, že začalo nabírat vodu. Dva ze zachráněných příslušníků námořní pěchoty byli zraněni, jeden je ve vážném stavu.

Po dalších možných přeživších dnes pátraly vrtulníky, vojenská plavidla a malé čluny. Akci komplikovaly vlny a středně silný vítr.

"Tento tragický incident nás hluboce zarmoutil. Žádám vás, abyste měli naše mariňáky, námořníky a jejich rodiny ve svých modlitbách, zatímco pokračujeme v pátrání," uvedl velící důstojník jednotky Christopher Bronzi.

Pokračovat