Inflaci porazí málokdo. V jakých oborech se bude letos přidávat a kdo má naopak smůlu

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
Aktualizováno 23. 1. 2022 8:10
Jak to vypadá na trhu práce v jednotlivých oborech a kde se bude letos nejvíc přidávat, zjišťoval mzdový průzkum personálně-poradenské společnosti Hays. Zároveň prozrazuje, o jaké zaměstnance firmy stojí a proč musí některé pracovní pozice naopak obsadit roboty.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: iStock

Administrativa, personalistika, právo

Volných administrativních pozic díky vyššímu poměru práce z domova výrazně ubylo a ani v letošním roce se to zřejmě nezmění. Na volné pozice se obvykle nabízí mzda ve stejné výši jako před pandemií. Mzdy v oboru spíše stagnovaly a růst se neočekává ani letos.

Zásadně se ale proměňuje význam personálních oddělení, která se nyní transformují do podoby krizových týmů, řešících případy covid pozitivních zaměstnanců, prevenci a bezpečnost práce na pracovišti či dodatky pracovně právních dokumentů.

Náboroví pracovníci jsou velmi žádaní, a to zvláště ti v IT oborech. Ti mají zajímavé benefity, například až 100% práci z domova a flexibilní rozvržení pracovní doby nebo posílenou bonusovou složku či nástupní bonus, který může dosahovat výše jedné měsíční mzdy. 

V oblasti právních služeb je nyní největší zájem o advokátní koncipienty. Ti nabídku zvažují podle výše nabízené mzdy, renomé advokátní kanceláře a oboru práva, ve kterém se mohou rozvíjet.

Současná průměrná hrubá mzda min / max v korunách

  • Recepční: 25 000 / 35 000
  • HR Specialista: 40 000 / 55 000
  • IT náborář: 50 000 / 80 000
  • Advokátní koncipient: 40 000 / 60 000
 

Právě se děje

Další zprávy