Radomír Lašák předloží dozorčí radě návrh, ve kterém počítá i s odchodem "Tvrdíkových lidí".
Jedním z nich je Jan Váňa, který do ČSA přišel spolu s bývalým ministrem obrany Jaroslavem Tvrdíkem. Znali se spolu právě z doby, kdy společně působili na ministerstvu. S prací výkonného ředitele pro strategické plánování a rozvoj se rozloučí na konci května.
Viceprezidentka pro marketing a prodej Marcela Hrdá patřila také k lidem, kteří s Tvrdíkem úzce spolupracovali. Svojí prací si získala jeho důvěru a dlouhou dobu se snažila vedení ČSA přesvědčovat, že restrukturalizace firmy je nezbytná a dlouhodobě nevyhnutelná.
Nyní, právě v rámci personálních změn, z ČSA odchází. Zůstává však v leteckém průmyslu, neboť přijala místo ve společnosti Letiště Praha.
Kdo se prezidentu nelíbil
Ve svých dosavadních pozicích končí i Jiří Pos, jenž byl zodpovědný za pozemní provoz, a Peter Jusko, který šéfoval leteckému provozu. Oba prý však zvažují nabídky uvnitř i mimo ČSA. Na obě místa, která se uvolní, vypíší aerolinie výběrové řízení.
"Po třech měsících spolupráce jsme měli s kolegy dost času na to se poznat. S některými z nich jsme společně zjistili, že se naše názory na řešení ekonomické situace v ČSA liší, a oni proto zvolili nové kariéry," oznámil Radomír Lašák, prezident ČSA.
Rozhovor s prezidentem ČSA Radomírem Lašákem
Změna struktury firmy s sebou přinesla slučování, rozdělování a zakládání nových úseků. Ambiciózní plán Radomíra Lašáka nazvaný TURNAROUND počítá s tím, že již v roce 2008 by se měly České aerolinie dostat z pravidelných ztrát a začít "vydělávat".
"Několikrát jsem v minulosti řekl, že dobrý tým je vždy kombinací lidí z různých manažerských pozic uvnitř ČSA a nových lidí z trhu. A své slovo držím," dodává Lašák.
Své slovo skutečně dodržel. ČSA se tak zbavuje "starých" lidí a nahrazuje je lidmi zvenčí. Přímo prezidentovi společnosti bude podřízen František Šír jako výkonný ředitel Managementu dodavatelských služeb a Petr Somol, který bude řídit sekci bezpečnost.