Koupelna roku 2012 se přiklání k přírodním materiálům

td
7. 1. 2012 5:55
Nové trendy v zařizování koupelen míří k přírodě a atypickým tvarům
Foto: Aktuálně.cz

S novým rokem přichází také zbrusu nové trendy v zařizování bytu, domu i jeho okolí. Změny se nevyhnuly ani vybavení a vzhledu koupelen, u kterých se změny projevují téměř nejvíce. Není třeba pořizovat sauny a vířivé vany, aby vaše koupelna stala zlatým hřebem domu, stačí nahlédnout pod pokličku chystaných změn a nechat se inspirovat. I v roce 2012 bude koupelna zónou klidu, pohodlí a decentní elegance, na své si přijdou milovníci přírodního ladění interiéru i příznivci moderních technologií a zdokonalení. Jaké novinky přichází na trh s vybavením koupelen?

Není se třeba obávat radikálních změn či agresivních barevných kombinací. Moderní koupelna pro rok 2012 se od té loňské příliš neliší, pouze zdokonaluje a zachovává vše, co se již dříve osvědčilo. „Koupelna v roce 2012 se bude lišit zejména novými barvami obkladů, tvary a rozměry zařizovacích předmětů. Novinky přicházejí na trh z pravidla na jaře - na přelomu března a dubna," podotýká Radomír Beňa, vedoucí pobočky Panelreko.

I letos zůstává móda matných, lehce strukturovaných obkladů, nejčastěji s obdélníkovým formátem. Odstín dlaždic by měl odpovídat přírodní paletě barevných tónů, přednostně pak hnědé, zelinkavé či modré pastelové odstíny. Pro oživení vzhledu koupelny se skvěle hodí skleněné luxfery, nebo barevně sladěná jemná mozaika.

Nebojte se atypických tvarů v koupelně

Inovacím se nevyhne ani vybavení a nábytek určený pro koupelny. „Zákazníci začínají slyšet na osazení bidetové spršky, podmítkové baterie, popřípadě WC dva v jednom, což je kombinace klasické toalety a bidetu. Začínají se také objevovat veliké hlavové sprchy a skleněné vanové zástěny," vysvětluje Radomír Beňa.

Vana Element  Samostatně stojící designová vana vyrobená z litého mramoru (směs syntetické pryskyřice a mletého dolomitu). Použitý materiál je příjemný na dotek a vyznačuje se vysokou mechanickou, ale i chemickou odolností. foto: siko-koupelny.cz
Vana Element Samostatně stojící designová vana vyrobená z litého mramoru (směs syntetické pryskyřice a mletého dolomitu). Použitý materiál je příjemný na dotek a vyznačuje se vysokou mechanickou, ale i chemickou odolností. foto: siko-koupelny.cz | Foto: Siko koupelny

Aktuální trendy fandí také atypickým tvarům, které dodají koupelně na zvláštnosti. Řeč je například o hranatých umyvadlech či designových výrobcích. Velký důraz bude kladen na působení světla v interiéru, v koupelně tak najdou své uplatnění velká zrcadla se zabudovaným LED osvětlením.

U koupelnového nábytku se také projevuje příklon k přírodním materiálům. Nebojte se tak do interiéru zapojit dřevo či kámen, výsledkem bude luxusní vzhled a příjemná atmosféra. Tu ještě podpoří umístění vany do středu celé místnosti. I malé prostory však lze efektivně využít. „Triky spočívají hlavně v použití výrobků vhodných tvarů a rozměrů, aby se prostor koupelny a WC využil na maximum. Jenom skutečný odborník má široké znalosti o výrobcích na trhu a zná jejich nejrůznější typy," tvrdí Radomír Beňa.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy