Domácí sauna pomůže s realaxací i hubnutím

TD
14. 12. 2011 5:29
Jaké existují druhy saun a který z nich se nejvíce hodí do bytu?
Foto: Profimedia.cz

S příchodem mrazivého počasí a všudypřítomného sněhu se stává myšlenka na pořízení sauny atraktivnější než kdy dříve. Pobyt v sauně kromě příjemné relaxace přináší také pozitivní účinky na prokrvení těla, zlepšení pokožky a celkové tělesné kondice. Zejména po vánočním shonu navíc pravidelné saunování pomůže odstranit nadbytečná kila způsobená vánočním cukrovím a svátečním odpočinkem.

Výběr správné sauny nezáleží jen na přání kupujícího, je třeba se řídit také prostory domu a zdravotními problémy, které mohou zkomplikovat pobyt ve vysokých teplotách. Na trhu lze nalézt hned několik typů saun. Jedná se o páru, kde není vysoká teplota vzduchu, prokrvení pokožky však zajišťuje extrémní vlhkost vzduchu. Pravé sauny však prohřejí celé tělo, mezi takové patří například finská sauna. Velký rozmach zažívají také infrakabiny, které umožňují saunování lidem, kteří do klasické sauny nesmějí. Podobná opatření se týkají patří kardiaků, astmatiků nebo alergiků. Infrasauna využívá nižších teplot, dosahuje však vyšší potivosti a navíc je i energeticky úsporná díky kratší době nahřívání.

Pro domácí využití se nejlépe hodí saunové kabiny, které v bytě nezaberou příliš místa a nepotřebují zdlouhavé vytápění. I tak mají domácí sauny jisté nároky na prostor, konstrukci a umístění, je tedy nutné kontaktovat odborníky a probrat s nimi možnosti půdorysu, rozvodů a nejvhodnější podlahové krytiny. Dražší variantu představuje větší dřevěná stavba, kterou lze umístit na zahradu.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 23 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 31 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy