S barevnou proměnou stěn pomůže světlo Living Colors

td
19. 12. 2011 4:29
Svítídlo Living Colors umožňuje měnit barvu, sytost i intenzitu světla pomocí jediného tlačítka

Svítidlo Living Colors nabízí zpestření interiéru pro všechny, kdo milují barvy a originalitu. Designově zpracovaná lampa skvěle doplní interiér bytu a navíc ho rozzáří libovolným odstínem tónovaného světla. Zcela snadno tak lze efektně proměnit byt a navodit náležitou atmosféru. Stačí pouze jedno tlačítko, kterým zvolíte sytost barev a intenzitu světla.

Living Colors využívá technologie LED osvětlení, které je energeticky úsporné a nabízí jasnější světlo, než běžné žárovky. Ve svítidle jsou zabudovány čtyři diody s dlouhou životností a neuvěřitelnou svítivostí. Living Colors potěší zejména ty, kteří se snaží sladit interiér bytu či pokoje do různých barev. Barevné světlo tento trend podporuje a dosahuje skvělých výsledků.

Lampa využívá zejména efektu odraženého světla, měla by se tedy umístit nejlépe proti bílé zdi. Pokud světlu stojí v cestě nějaké předměty, stěnu vyzdobí jejich stíny v nadživotní velikosti, což se dá skvěle využít pro dekorativní účely. Svítidla Living Colors jsou dostupná ve dvou velikostech a několika barevných designech, takže neobyčejná lampa může sloužit také jako elegantní dekorace. K Living Colors patří také dálkový ovladač, který umožňuje pohodlné řízení osvětlení bytu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ministr Arenberger musí vysvětlit pronájem své nemovitosti vinohradské nemocnici, sdělil Babiš

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) musí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) do detailu vysvětlit záležitost týkající se toho, že pronajímal svoji nemovitost vinohradské nemocnici, kterou řídil. Upozornil na to ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Babiš o tom s Arenbergerem ráno hovořil. Zároveň sdělil, že chce dokončit kontrolu hospodaření nemocnice.

"Ráno jsem seděl s panem ministrem a požádal jsem ho, aby do detailu ty věci vysvětlil," uvedl Babiš. "Je to pochybení, je to špatně a musí to vysvětlit. Já určitě dokončím nějakou kontrolu hospodaření nemocnice, kde byl ředitelem, abychom se přesvědčili, že je všechno v pořádku," doplnil.

Web Seznam Zprávy napsal, že Arenbergerovi patří areál bývalého státního statku v obci Netřeba na Mělnicku a v jedné z jeho budov sídlí archiv Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Arenberger objekt nemocnici pronajal v roce 2013. Nemocnici vedl od října 2019, předtím v ní byl náměstkem ředitele pro vědu a výzkum.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Lesy ČR loni díky státní podpoře měly zisk 44 milionů Kč po minulé ztrátě 790 milionů Kč

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky (LČR) loni skončilo ziskem 44 milionů korun po předloňské ztrátě 790 milionů korun. Zakončit loňský rok v plusu podniku pomohly peníze od státu na kompenzaci snížení cen dřeva z důvodu kůrovcové kalamity ve výši 2,3 miliard korun, uvedla mluvčí podniku Eva Jouklová. Původně podnik v koncepci hospodaření počítal s tím, že kvůli kůrovcové kalamitě za loňský rok utrpí ztrátu až 1,9 miliardy. Kompenzace za nižší ceny dřeva dostali od státu i další vlastníci lesa. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

"Výsledek velmi pozitivně ovlivnily státní prostředky kompenzující snížení cen dřevní hmoty. Peníze ale hned lesům vracíme při obnově. Naše loňské náklady na pěstební činnost dosáhly bezmála 3,5 miliard korun a zvýšily se o 21 procent oproti roku 2019," uvedl generální ředitel podniku Josef Vojáček. Podnik podle něj také v souladu se Strategií rozvoje podniku z prosince 2020 opět začal tvořit podnikový rezervní fond. "Ten je zásadním zdrojem při nenadálých událostech a kalamitách," uvedl Vojáček.

Podnik loni vysadil 74 milionů sazenic a zalesnil 16.000 hektarů, z toho 3790 hektarů přirozenou cestou. Letos podnik plánuje zalesnit 21.000 hektarů holin a vysadit rekordních 85 milionů sazenic. Plocha holin kvůli masivní těžbě kůrovcového dřeva ke konci loňského roku ve státních lesích vzrostla o šest procent na 32 544 hektarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy