Stylový byt: Minimalismus září čistotou a jednoduchostí

td
5. 1. 2012 11:17
Harmonie se často skrývá v minimálním zařízení s maximálním efektem
Foto: Jan Langer

Čisté linie, vzdušný prostor a všeobjímající jednoduchost, to jsou hlavní rysy minimalistického stylu, který sluší snad každému bytu. Minimalismus je nadčasový a nepodléhá téměř žádným trendům, proto jeho popularita nadále vzrůstá. Není však pro každého, vyžaduje totiž značnou sebekázeň. Je třeba zahodit vše nepotřebné a zachovat pouze to nejpotřebnější, vše barevně a tvarově sladit a v neposlední řadě - čistý vzhled bytu bez veškerých zbytečností i zachovat.

Seriál Stylový byt

Bydlení není jen o užitnosti, ale také o designu. Připravili jsme proto seriál, který vás provede nejrůznějšími styly zařízení bytu. Stylový byt vám představí nejvhodnější materiály, dekorace a tipy, jak vytvořit fungujiící a elegantní interiér

Základem interiéru by měly být hladké povrchy, spíše než koberec je proto vhodná dřevěná či litá podlaha neutrálních barev. Pokud nemáte jasnou představu o tom, jak by byt měl vypadat, zachovejte bílé stěny, nejosvědčenější kombinací je minimalistická černobílá s další doplňkovou barvou. K dosažení maximální vzdušnosti v místnosti pomůžou materiály jako sklo, dřevo nebo kámen, které navodí atmosféru syrovosti.

Dalším krokem k maximálnímu efektu je promyšlené využití úložných prostor. Vše schovejte do vestavěných skříní a sestav menších poliček. Ty však musí být uzavřené, aby dojem z minimalistického úhledného stylu nekazil pohled na nepotřebné harampádí. Další doplňky volte jen s rozvahou, mnohem působivější jsou volné čisté plochy. Velkou roli potom hraje osvětlení, se kterým se vyplatí trochu experimentovat. Minimalistickým interiérům sluší velká okna a dostatek denního světla.

Výhodou minimalistického stylu je snadný úklid, ovšem nehodí se pro každého. Vyžaduje časté utírání prachu, schopnost udržet systematický pořádek a oprostit se od dojmu strohosti, který může minimalismus vyvolávat.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy